Forum THESAURUS
wykrywacze metali , poszukiwania skarbów, eksploracja, kolekcje

Wykrywacze i akcesoria marki Garrett oraz inne przydatne informacje.. - ACE 250- WADY, ZALETY, OPINIE

LuKas - 2007-07-14, 22:06
Temat postu: ACE 250- WADY, ZALETY, OPINIE
Witam! Proszę w tym p[oscie aby każdy, każdy kto cokolwiek wie o tym wykrywaczu, proszę niech napisze tu swoje spostżerzenia. Quick Silver nie spełnił moich oczekiwań. Dobra dyskryminacja, ale wykrywacz troche szaleje gdy trafi na stop lub mocno skorodowany lub duży kawał żelaza, jednak można łatwo takie sygnały rozróżnić. Właśnie dla tego zastanawiam się nad sprzedażą i kupnem nowej wykrywki- ACE 150 lub 250-tka.
Dziki - 2007-07-14, 23:49

Ja szczerze mowiac te Garrety postrzegam jako zabawki. Znaczy sie tlyko z racji wygladu. Osiagi jak na swoja cene maja nienajgorsze.

Zarzucic im moge nitrwalosc wykonania - sa bardzo delikatne. Znajomemu juz na pierwszym wypadzie pekla chyba ta srubka czy motylek od przytrzymania samej cewki. A jakos specjalnie mocno nie puknal. Inna kwstia, ze jestem przyzwyczajony do solidnego wykonania Rutusow ;)

Tak czy siak, w lesie trzeba uwazac.

LuKas - 2007-07-15, 10:29

Wszędzie doradzają mi albo kupno lepszego BH, albo ACE jakiegoś. Proszę o dalsze opinie. :D
CONRADO - 2007-07-15, 11:56

Mysle ze opinia dzikiego jest przesadzona-zawsze cos sie moze urwac i niekoniecznie to zle swiadczy o danej marce-szczegolnie ze sa to pojedyncze przypadki.Mialem zarowno garretta ace 150 jak i 250 i moge smialo polecic ten sprzecik.W tym przedziale cenowym to chyba nie ma nic lepszego.Nie dajcie sie namowic na jakies skladaki typu all bo trzeba byc elektronikiem z duzym doswiadczeniem zeby to dobrze zlozyc i potem uzytkowac-z reszta nigdy w garazu nie osiagniemy tego poziomu wykonania co przy produkcji fabrycznej.Co do pokazywania stalowych przedmiotow jako kolor to jest to wada kazdego wykrywacza ktory mialem w reku ale oczywiscie nie mowa o gwozdziach tylko o duzym kawalku zelastwa, patrzac na to z drugiej strony to staje sie to zaleta-przy programie na kolor mozna wyciagnac helm bagnet albo cos innego a odlamki raczej nie przeszkadzaja, ale jednak nie jest to sprzet na militarke wiec nie ma co wnikac-chodzi tylko o to ze chodzac po okopach wyciagamy guziczki monetki i wsyztsko inne co koledzy ze smetkiem omineli.Co do kolorku to sprzecik bardzo przyjazny-w 250 mozna sobie przystosowac dyskryminacje do swoich potrzeb zeby szukanie bylo przyjemniejsze i nie zaklucaly go kawalki foli alu.Kolejna wada jest pokazywanie stalowych okraglych rzeczy jako koloru-tutaj nie ma pozytywnych cech bo chyba nic ciekawego nie jest stalowym kolkiem.Pinpoint w ace 250 jest przydatny-na poczatku caly czas sie go uzywa potem jak juz sie obeznamy z wykrywaczem to tylko od czasu do czasu przy trudnych sygnalach.Jesli chodzi o kupno to na pewno trzeba kupic oslone na cewke-kosztuje ona chyba 35 zl ale jest niezbedna bo cewki sa delikatne.Przy kupnie uzywanego ace trzeba poprosic o fote cewki od dolu czy nie jest popekana i nie ma odpryskow bo w moim ace 150 byly pekniecia i byl wrazliwy na wilgoc.Jedyna wada jaka dostrzegam w seri ace jest duzy apetyt na prad a co do malo solidnej konstrukcji to sie nie zgodze bo pierwszy raz slysze zeby sie cos urwalo/peklo.Jesli chcesz kupowac ten sprzet to kupuj smialo-najlepiej nowke bo bardzo latwo go potem sprzedac a strata jest nieduza.Ja po pol roku uzywania ace 250 sprzedalem tylko 100 zl taniej niz kupilem a zwrocil mi sie na pewno poprzez wykopane fanty/zlom.
LuKas - 2007-07-15, 16:15

Dzięki Conrado, nie wiemczy jeszce ktoś kupi mojego Silvera, chociarz na nie popyt też jest, a w ACE 250 to te sygnały żelaza jako koloru to często jest? Pozdrawiam.

P.S.- Jak duże kwałaki żelaza są oznaczane jako kolor? Czy możesz określić? Pozdrawiam.

CONRADO - 2007-07-15, 16:32

Hmm trudno powiedziec jednoznacznie ale kawalek blachy wielkosci ok 15x15 juz jest pokazywany jako kolor.Niestety jest to problem wiekszosci wykrywaczy-nawet moj gti pokazuje wieksze zelastwo jako kolor i nic z tym sie nie da zrobic-ale ja to traktuje jako zalete-sygnalow tych nie ma az tak duzo a przynajmniej wiem ze nie omine helmu jak pojde przy programie na kolorek.Mysle ze w wykrywaczach najwazniejsze jest dobre odrzucanie gwozdzi i foli alu-ja mam tak ustawiona dyskryminacje ze kopie wszystko powyzej foli bo mozna ominac ciekawe rzeczy przy ostrzejszej dyskryminacji.
LuKas - 2007-07-15, 19:16

A nie to co w moim BH, kółko od łańcucha niedużego jako kolor pokazuje. Thx Conrado.
CONRADO - 2007-07-15, 22:19

Zalezy jakie to nieduze-taki pierscien ok 5 cm sr tez pokaze jako kolor i nic na to nie poradzisz.
LuKas - 2007-07-16, 08:35

No ale czy powiedzmy ace 150 też ma takie "problemy" ?
CONRADO - 2007-07-16, 10:12

Trudno to nazwac problemem-jest to wada wiekszosci wykrywaczy z dyskryminacja-duze plaskie przedmioty stalowe oraz pierscienie stalowe sa pokazywane jako kolor(i to calkiem niezly).Nie da sie z tym nic zrobic i poporstu trzeba wykopac na kazdych wykopkach kilka gratioswych sygnalow za kawalkiem stali.Ja zawsze jestem zdania ze lepiej wykopac wiecej niz cos pominac a najwazniejsze w wykrywaczu jest to zeby wyciac gwozdzie i inne smietki stalowe oraz troche zdyskryminowac folie alu zeby nie kopac kazdego papierku z cukierka.
LuKas - 2007-07-16, 13:18

No, a mój BH cewke ma raczej nieszczelną i to dla tego, pwysyłam na gwarancję jak będzie lepiej, jak na początku zero takich sygnałów to szukam dalej, a jak nie to biore ACE 250 raczej a tego sprzedam komuś bo to nie wada fabryczna wykrywki. Thx Conrado.
tudek - 2007-08-07, 13:18

Ja ci też moge polecić z czystego serca ACE chodze juz z nim ze 3-4 miesiące i nie mam problemu z kopaniem gwozdzi czy łancuchow roznego typu.Ale żeby nie sklamać to wczoraj wyciągłem kaawał potęznego złomu z 5 kilo lekko miało, zajebioszczo zkorodowane a ace pokazywał mi to pier jako kolor, ale jak zacząłem machac dluzszy czas to wkakiwało na IRON.Czyli ok mowie ale i tak kopie i wykopałem ;-) Ace to świetna maszyna na drobiazgi także nie ma problemu z tym.P O L E C A M.
Pozdrawiam,Tudek.

PiterArnett - 2008-01-31, 18:37

Post troche zapomniany widze moze by ktos napisal jakie ma doswiadczenia np. z wieksza cewka albo z mnejsza ,czy ktos penetrowal strumienie bo na amerykanskim forum spotkalem sie z tym .A moze wszyscy juz przeszli na modele po 10000 zl ?
CONRADO - 2008-01-31, 21:43

Jesli jest szansa na znalezienie czegos w wodzie to jak najbardziej nalezy szukac-sam pare razy szukalem w strumyku i wykrywacz nie sprawial problemu-dzialal jak zawsze.Jedynym problemem moze byc nieszczelna cewka, bo wtedy wykrywacz zwariuje.
PS
Zeby sie czegos dowiedziec nie musisz wcale najezdzac na uzytkownikow drogich wykrywaczy-poprostu zapytaj a na pewno znajdzie sie ktos kto odpowie...

PiterArnett - 2008-01-31, 22:04

Drogi wykrywacz to pojecie wzgledne w mojej sytuacj drogi to taki za 2000$,pozatym na nikogo jeszcze nie najechalem tak naprawde tylko lubie kontrowersyjnie pisac

Ok a co do A250 raczej nie dowiem sie niczego bo w PL malo(NIKT) ludzi inwestuje w dodatki typu cewka 9 x 12"Rhino tough PROformance lub 4.5"Sniper Coil

CONRADO - 2008-02-01, 00:11

Raczej malo kto inwestuje bo malo kogo stac na te dodatki-jesli ktos uzbiera 800 zl na wykrywke to pozniej wydatek ponad 200 zl na dodatkowa cewke tez jest niemalym i zazwyczaj osoba rozwazajaca taka mozliwosc decyduje sie na drozszy detektor.Jelsi chodzi o wymienione przez Ciebie cewki to cewka 9x12 jest wieksza od tej standardowej, co skutkuje tym, ze zasiegi beda troche wieksze i wykrywacz bedzie lepiej reagowal na duze przedmioty.Cewka 4,5 cala to malutka cewka przeznaczona na mocno zasmiecony teren oraz w miejsca niedostepne dla zwyklych cewek-szczeliny skalne itp.
PiterArnett - 2008-02-01, 05:13

Dokladnie koszty dodatkow w PL sa chore widzalem za 12 ponad 300 zl to daje ponad 1200 zl za A250 a to juz drogi sprzet jak na poczatki zabawy .Ja mam to za 300$ wiec roznica kolosalna ,jesli ta 12 da mi 2 cale wiecej na glebokosci to czemu nie biore ten zestaw napewno na nim nie strace
tudek - 2008-02-06, 22:47

na forum ... jest gościu z kanarkiem 250 i dużą cewką.Szukaj na exploracja.pl ...
inquiz - 2008-02-10, 18:46

wlasnie wrocilem ze wspolnych wykopkow z wlascicielem cewki 12 - daje okolo 5 cm wiecej ale troszkę mniej precyzyjniej namierza.
tudek - 2008-02-12, 22:08

5 cm...Nawet niezle,tylko z krecikiem pewnie trzeba wędrować.A jaki jest koszt takiej cewki :?:
Pozdrawiam.

PiterArnett - 2008-02-13, 08:24

To pieknie jak na taki sprzecik i za ta kase to nawet, cena zestawu tu umnie w usa to 300$ z 2 cewkami .Jesli nie wyjdzie mi deal z X terka70 albo FisherF5 to biore A250
Henryk III Waza - 2011-01-06, 21:39

ja posiadam ace 250 i nie narzekam kolorek i drobniczkę grzebie więc nie mam zastrzeżeń co do pracy.Polecam :-)
Miś - 2011-01-10, 14:23

Witam.
Ja posiadam 150 od roku.
Jestem zadowolony : ). Chodzę tylko za kolorkiem zazwyczaj po polach i sprawuje się dobrze.
Mam świadomość, że mógł pominąć coś głębszego no ale mówi się trudno. Ja polecam kanarka każdemu.