To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum THESAURUS
wykrywacze metali , poszukiwania skarbów, eksploracja, kolekcje

Dookoła Nauki - Nowe technologie i trendy

sovereign2000 - 2011-01-28, 02:10
Temat postu: Nowe technologie i trendy
Wszystkie ekrany będą dotykowe. Pojawią się ekrany hologramowe i stereoskopowe.

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Sony : nowy kontroler >

GrzegorzB - 2011-01-28, 03:33

Sony i Microsoft RAZEM sprzedają tyle konsol do gry co Nitendo :-D Ich ostatnie innowacje polegają na skopiowaniu tego co Wii ma od samego początku.

Wielu ludzi kupuje sobie PS3 żeby "pograć i oglądać filmy na blu ray na jednym urządzeniu". Ci sami ludzie kupują też często telewizory LCD, bo "plazmy żrą mnóstwo prądu". Tymczasem np PS3 pierwszej generacji podczas odtwarzania filmu blu ray pobiera 200W mocy czyli tyle co współczesna 42 calowa plazma. Dla porównania zwykły odtwarzacz blu ray Samsunga pobiera 25W. Sony dpstrzegło problem i udało im się zejść z poborem mocy do,,, 100W co jest nadal 3-4x więcej niż zwykły odtwarzacz blu ray.
Tyle w kwestii nowoczesnych technologii 8-)

Van Worden - 2011-01-28, 08:54

Sovereign - przedstawiasz jako nowinkę coś co Sony zaprezentowało na targach ponad rok temu? :-o Teraz masz to już w standardzie PS3. Precyzja nie jest wcale odczuwalnie lepsza niż w WII za to mamy zdecydowanie lepszą grafikę 8-)
sovereign2000 - 2011-01-28, 14:25
Temat postu: Nowe technologie i trendy.
Tak , nie jest to nowinka > na targach , a ciekawostka na forum.

Nawiasem mówiąc mam PS3 i Wii (sprzedałem XBox360)
Tak jak pisze GB , PS3 robi głównie za odtwarzacz blu-ray.
Wii jest dobry do ... treningu (kto zgadnie jakiego ?)

Dłuższa prezentacja korzystania z dotykowego ekranu , szczególnie ciekawa prezentacja nowej jakości w studiowaniu map > filmik : od 5min.50s.

http://www.youtube.com/watch?v=UcKqyn-gUbY

GrzegorzB - 2011-01-28, 14:30

I to jest to, dzięki czemu PS3 się w ogóle sprzedają :-) Do oglądania filmów (zanim ktoś nie dostanie rachunku za prąd i nie wyśledzi przyczyny), do kolekcjonowania fotek. No i do grania tyle że najbardziej "grywalne" jak mawiaj maniacy gry wcale nie muszą mieć powalającej grafiki. Obserwuję dzieciaki, które pogrywają sobie na Wii i widzę, ze gry najchętniej używane, żeby nie powiedzieć wyłącznie używane, to te z grafiką na poziomie kiepskiej kreskówki. A takie "realistyczne" leżą całkowicie odłogiem. Najwięcej frajdy dają im gry "sportowe" z użyciem dynamiki kontrolerów oraz te z użyciem podstawy Wiiboard.
Jedna córka powiedziała mi, że w jej klasie ostatnio kilka osób sprzedało PS3 i kupiło za te pieniądze Wii + parę gier 8-)
Oczywiście nit dla kogo najważniejsza jest wypasiona grafika nigdy nie kupi Wii.
Generalnie dzieciaki moje miały od zawsze szlaban na posiadanie konsoli. Po tym jak przekonałem się co jest dostępne na ps3 i Xboxa. Ale przekonałem się do Wiii u znajomych. Na Wii jest najwięcej gier z gatunku "bezpiecznych". Mnóstwo z kategorią 3+ albo wręcz 0 (lat). I ta konsola nie pozwala zastygnąć w bezruchu przed telewizorem kiedy tylko 4 palce pracują.... Powiem wprost - zdecydowanie wolę żeby grały na Wii niż w tym czasie oglądały film.

Van Worden - 2011-01-28, 17:26

No to chyba jestem "wyjuntkiem" bo u nas PS3 jeszcze ani razu nie posłużyła za odtwarzacz Bluray, choć oddzielnego odtwarzacza nie posiadam a jestem strasznym filmofanem :-D Miała to byc konsola do gier, która uzupełni (nie zastąpi) PS2 i tak też się stało. Za to korzystam z PS3 jako oglądarki filmów z tutejszej wideoteki z którą Sony podpisała umowę i jej członkowie mogą ogladać sporo filmów z ich list.
Wii jest faktycznie świetna, ale dla mniejszych dzieci i tych dorosłych, którzy potrafią wykorzystac jej "treningowy" charakter, jak to robi np. Sovereign. Pod tym względem ciężko ją przebić - ostatnio dodaliśmy do niej nawet bardzo ciekawy rower treningowy :-o
Jednak nie wyobrażam sobie nastolatka, który poznawszy gry na PS3 czy Xboxa360 odwróci się od nich w kierunku Wii. Owszem na chwilę odmiany ale nie na długo.

reglass - 2011-01-28, 18:09

Wy tutaj piszecie o "niedzielnych" graczach prawdziwi grają na PC w takie gry jak Diablo 2, Dota, Tibia, Heroes 3, Warcraft 3, World of Warcraft. Na kilku z tych tytułów można zarobić spore pieniądze jak się potrafi grać.

PC nadal na "topie" ;-)

GrzegorzB - 2011-01-28, 18:24

Nastolatki to w zasadzie zupełnie oddzielny gatunek ;-) Im mniej mają dostępu do takich rzeczy, tym lepiej dla nich i przyszłości świata.

"Prawdziwi gracze" to tez oddzielny gatunek. Ale tu już bardziej z psychiatrami trzeba by podyskutować :lol:

sovereign2000 - 2011-01-28, 18:45

Na pecku (karta GT220) gram , jak mnie siostrzeniec prosi (dla jego przyjemności) w stare Call Of Duty (1+,2).
Osobiście lubię Assassin Creed. Polecam wszystkim miłośnikom historii > tytuł ten , to coś więcej niż gra.

reglass - 2011-01-28, 19:03

Wymieniasz nam kartę graficzną tylko po co ? Sama karta nic nie zrobi musi być odpowiedni procesor etc. Nie którzy mają super procesor kartę etc. a dysk HDD :lol:
Każdy leci na wielkość dysku a nie na jego szybkość tak samo z procesorami każdy patrzy na wielkość GHz a ile ma cache to każdy ma gdzieś np. 3 MB cache to bardzo mało 6MB to już coś :-P

Teraz tylko i wyłącznie dyski SSD 8-)

Gra musi być "grywalna" jeżeli nie jest żadna super grafika nie pomorze.

Van Worden - 2011-01-28, 19:06

Sama gra mnie nie wciąga, ale pierwszy "Assasins" jest fajny ze względu na odwzorowanie Ziemi Świętej w czasach wypraw krzyżowych, co jest baaardzo rzadkie 8-)
GrzegorzB - 2011-01-28, 20:33

Tylko nie planujcie wykopków na podstawie zrzutów ekranu :-D
Van Worden - 2011-01-28, 21:17

Nie bój nic - tamte okolice mam wyjątkowo dobrze przygotowane pod tym kątem ;-)
sovereign2000 - 2011-01-28, 21:24
Temat postu: Assassin Creed.
Właśnie to miałem na myśli > klimat gry , odgłosy ulicy. Im bardziej pasjonujesz się historią , tym lepiej to smakuje (gra). Dla wytrwałych : wiele niespodzianek > i niezwykły finał.

Dziś zbudować komputer > kaszka z mleczkiem. Kwestia zasobności portfela i potrzeb.
Jakie zasilenie , jaka płyta gł. CPU RAM > kto wie , to wie.

Co do PC-ta , jest to kolejne wcielenie liczydła , które złożyłem rok temu z bdb komponentów (Core2 2,4 GHZ Cache : 4MB FSB 1066 MHz). Ostatnio dokupiłem > HD WD : 1TB.

Gypsy - 2011-01-28, 22:40

Battlefield bad company 2, Call of duty modern warfare 2, gry od których ciężko się oderwać. Świetna grafika, no i rzecz jasna grywalność ;-)