To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum THESAURUS
wykrywacze metali , poszukiwania skarbów, eksploracja, kolekcje

Prawo i Pozwolenia - Pozwolenie

Bulek238 - 2013-12-27, 12:23
Temat postu: Pozwolenie
Witam wszystkich jest możliwość starania się w polsce o pozwolenie na wykopki w Leeds? Bedę tam tylko na 3 tygodnie a chciał bym legalnie pokopać. Gdzie mam się zgłosić gdzie napisać? Proszę o pomoc. Interesują mnie parki lub jakieś lasy w środku miasta. Pozdrawiam
Anonymous - 2013-12-27, 13:09

sorki ale raczej nie bedziesz mogl szukac w parkach lub lasach. Jedynie jak ci rolnik POZWOLI to u niego na polach... Ale to nie takie proste. Mozesz pojechac na na nie ktore plaze ( sprawdz gdzie mozna , bo nie wszedzie)
Albo z jakims znajomym na komercyjne kopanie z jakas grupa. Tu w angli nie jest tak jak sie wydaje w polsce ze mozna chodzic gdzie sie chce tu wszystko musi byc legalne z pozwoleniami . Poszukaj na forum o pozwoleniach

Bulek238 - 2013-12-27, 13:21

czytałem że wystarczy tylko pozwolenie od właściciela gruntu. Wiec może bym napisał zapytanie do właściciela jakiegoś parku o pozwolenie ? do plaży mam dość daleko a samochodu brak a siostra pracuje i nie bedzie miała czasu mnie wozić po plażach. Szukałem komercyjnego kopania w leeds ale tez nic nie znalazłem
Van Worden - 2013-12-27, 15:38

Właścicielem terenów zielonych w Leeds jest miasto, więc nie uzyskasz pozwolenia. W UK tylko kilka miejscowości pozwala na kopanie w parkach, ZAWSZE po uzyskaniu dodatkowych pozwoleń/zabezpieczeń itd. Kara za kopanie w takich terenach bez pozwolenia to przepadek sprzętu i bardzo wysoka grzywna. Twoją najlepszą opcją jest czekanie na kogos z okolic, kto dysponuje własnym terenem i mógłby Cię czasem tam zabrać.
Bulek238 - 2013-12-28, 23:15

A jeżeli pojadę do farmera która ma pola i własną działkę i się zgodzi na poszukiwania to bez problemu mogę szukać ??
pantarhei - 2013-12-29, 12:59

Jak sie farmer zgodzi to mozesz kopac :)
Bulek238 - 2013-12-29, 13:58

A wiecie może czy miasta maja takie tereny do kopania dostępne dla każdego. Widziałem tutaj na forum taką mapę ze śa zaznaczone tereny do kopania bez pozwolenia ?
pantarhei - 2013-12-29, 15:28

http://www.thecrownestate...detecting/maps/
Tu masz mapy lini brzegowej wyspy na fioletowo zaznaczone tereny na ktorych mozesz kopac, czyli linia brzegowa (nie wszedzie) i niektore rzeki :)

Bulek238 - 2013-12-29, 15:44

własnie przed chwilą dostałem od nich pozwolenie na poszukiwania :)
lokis - 2013-12-29, 20:52

Bulek238 napisał/a:

Jeśli od jakiegoś farmera to gratuluję, wiem jak jest :-)

udanych łowów życzę. Zobaczysz jak to się kopie na legalu ;-)

Pozdro.

Bulek238 - 2013-12-30, 00:17

lokis napisał/a:
Bulek238 napisał/a:

Jeśli od jakiegoś farmera to gratuluję, wiem jak jest :-)

udanych łowów życzę. Zobaczysz jak to się kopie na legalu ;-)

Pozdro.

Dzięki wielkie :) pozwolenie mam na większość plaż :) a od farmerów to będę sie starał :)

grzes123_1984 - 2015-01-06, 19:44

Witajcie koledzy mieszkam w Szkocji potrzebuje informacji gdzie mogę zdobyć pozwolenie na legalne kopanie z gòry dzięki wielkie
Van Worden - 2015-01-06, 21:20

grzes123_1984 napisał/a:
Witajcie koledzy mieszkam w Szkocji potrzebuje informacji gdzie mogę zdobyć pozwolenie na legalne kopanie z gòry dzięki wielkie

Od właściciela terenu. Innego sposobu nie ma.