Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

Zapraszamy na oficjalną stronę Polskiego Klubu Eksploracji Historycznej PHEC THESAURUS - kliknij na link poniżej.

Klub PHEC THESAURUS

kliknij na link powyżej

ZAPISY DO KLUBU PHEC THESAURUS

kliknij na link powyżej


Poprzedni temat «» Następny temat
 
ZAPISY DO PHEC THESAURUS 2017
Autor Wiadomość
Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)


Wiek: 49
Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 15553
Piwa: 180/217
Skąd: Port Royal
  Wysłany: 2017-02-26, 20:05   ZAPISY DO PHEC THESAURUS 20171. Czym jest stowarzyszenie "Klub PHEC Thesaurus"?

Polski Klub Eksploracji Historycznej "PHEC Thesaurus" jest apolitycznym stowarzyszeniem pasjonatów historii zamieszkałych na terenie Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach. Klub ma na celu jednoczenie polskich poszukiwaczy zamieszkałych w Anglii, Walii, Szkocji i Północnej Irlandii i stanowienie ich oficjalnej reprezentacji, udzielanie porad i wskazówek dotyczących poszukiwań, pozwoleń i wszelkich innych aspektów funkcjonowania w Wielkiej Brytanii a także wspieranie odpowiedzialnych poszukiwaczy w Polsce i promowanie postaw odpowiedzialnego detektoryzmu, zgodnie z zaleceniami Europejskiej Rady na Rzecz Detektoryzmu https://ecmd.eu/

2. Co daje członkostwo w klubie?

- Darmowy dostęp do map i baz danych znalezisk ruchomych na terenie UK http://www.archiuk.com/
- Możliwość brania udziału w spotkaniach, projektach badawczych i imprezach organizowanych przez klub.
- Zniżkę w wysokości 10% w sklepie Detecnicks.co.uk oraz Regton.co.uk
- Zniżkę na główny zlot "Thesaurowisko", organizowany w dniach 15-17 września w ramach imprezy "Detectival" (szczegóły w odrębnym poście).
- Możliwość korzystania ze sprzętu klubowego.
- Legitymację klubową (wydawaną wyłącznie osobiście podczas spotkań lub zlotów klubowych) z informacją dla farmera potwierdzającą, że posiadacz legitymacji działa zgodnie z prawem i zasadami Kodu Poszukiwacza.
- Udział w konkursach organizowanych przez Klub oraz możliwość dołączenia znalezisk do planowanej publicznej wystawy (szczegóły niżej).

Dodatkowo każdy członek klubu może liczyć na wsparcie i pomoc ze strony zarządu klubu oraz innych członków, poprzez spotkania, kontakt na klubowym forum zamkniętym, dostępnym wyłącznie dla członków oraz kontakty prywatne. Klub ma własnego rejestratora zabytków w bazie danych PAS, który służy radą i pomocą w identyfikacji znalezisk oraz kontaktem z archeologami.

3. Kto i jak może zostać członkiem klubu?

Podstawowym warunkiem jest aktualne członkostwo w NCMD lub FID. Do NCMD można wstąpić tu: http://www.ncmd.co.uk/membership.htm wybierając opcję "new membership" dla nowych członków lub "renewal" dla odnowienia składki.

Zostać nowym, pełnoprawnym członkiem PHEC Thesaurus może każdy poszukiwacz zamieszkały (na minimum następne 6 miesięcy) na terenie Anglii, Walii, Szkocji lub Irlandii Północnej, który ukończył 18 lat (lub młodszy za zgodą członków/rodziców), JEST AKTUALNYM CZŁONKIEM NCMD lub FID, zapoznał się i akceptuje w całości Kod Postępowania Poszukiwacza w formie zaprezentowanej na forum klubowym: http://www.thesaurus.com....opic.php?t=4138
poda swoje aktualne dane (nr NCMD, adres, nr telefonu, email), złoży deklarację przestrzegania Kodeksu Poszukiwacza i obowiązującego w UK prawa oraz opłaci składkę roczną NAJPÓŹNIEJ DO 30 KWIETNIA 2017.

4. Ile wynoszą składki członkowskie?

- 15 funtów rocznie dla członków odnawiających członkostwo.
- 20 funtów rocznie dla nowych członków.

Prosimy o wysyłanie danych oraz wpłatę poprzez opcję "GIFT/Wyślij pieniądze rodzinie/znajomym" na PayPal: phecthesaurus@gmail.com
lub zgłaszanie się na email lub PW po numer konta bankowego.

5. Jakie klub ma plany na rok 2017?

- Chcemy organizować cykliczne spotkania w różnych rejonach kraju, na których omawiać będziemy prawo w UK, sposoby kontaktów z archeologami FLO, pokazywać zasady obsługi sprzętu itd. Jak w latach poprzednich klub będzie wspierał indywidualnych klubowiczów w ich staraniach o uzyskanie dostępu do własnych terenów poszukiwawczych, poprzez pomoc w wynajdowaniu odpowiednich kontaktów, tłumaczeniach, wzorach i formach umów oraz ogólnych radach i wsparciu.
- Chcielibyśmy zorganizować conajmniej dwa walne spotkania klubowe - jedno w okolicach "Wielkiej Majówki" i drugie jako "doroczny zlot główny "Thesaurowisko" w dniach 15-17 września w ramach zlotu "Detectival". Dodatkowo weźmiemy udział w zlocie planowanym na wrzesień i organizowanym przez Europejską Radę na Rzecz Detektoryzmu.
- W dniach 9-16 września b.r., na zaproszenie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, klub będzie brał udział w badaniu pól bitwy. Szczegóły w odrębnym komunikacie.
- Klub prowadzi aktualnie "Projekt Rebelia" - poszukiwania pola słynnej bitwy stoczonej między Celtami a Rzymianami oraz planuje przygotowanie wystawy znalezisk klubowiczów pokazujących odkrycia dotyczące historii Wysp Brytyjskich. Szczegóły w odrębnym komunikacie. Jesteśmy otwarci na propozycje nowych projektów i badań. Koordynatorami do spraw projektów klubowych są Grzegorz Pryma "Draught" oraz Piotr Gorzkowski "Erthun".
- Chcemy rozwijać Sekcję Podwodną Klubu, której koordynatorem jest Tomek "Bob" Kowalski.
- Mamy zamiar wydać serię klubowych gadżetów, w tym nowe wzory koszulek naklejek itd.

6. Zarząd Klubu na rok 2017:

- Prezes: Igor "Van Worden" Murawski
- Wiceprezes: Bartłomiej Gaj "BartUK" ("Bart Gadż" na FB)
- Wiceprezes: Krzysztof Stępniak "Cobra112"
- Skarbnik: Anna Brzezińska "Spectra"
Email kontaktowy: phecthesaurus@gmail.com

7. Grupa Doradcza PHEC Thesaurus

Klub działa jako organizacja demokratyczna z pełnym prawem członków do współdecydowania o planach i działaniach klubu. W ramach klubu działa kilkunastoosobowa Grupa Doradcza, do której może przystąpić każdy klubowicz, który chciałby aktywnie pomagać w pracach klubowych.

_________________
"By working hard and saving my money, I intend to become an immortal superman." - Patient 106
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
BartUK, wes66, arturk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

  
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template BreatheFX modified by Falcone
Design by: Infected-FX