Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...


Poprzedni temat «» Następny temat
 
Poszukiwacze skarbów, powołanie organizacji.
Autor Wiadomość
jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 6134
Piwa: 123/38
Skąd: Leśna Polana
Wysłany: 2017-10-24, 21:28   Poszukiwacze skarbów, powołanie organizacji.

18 listopada podjęta zostanie kolejna próba powołania do życia organizacji skupiającej przedstawicieli środowisk detektorystycznych i poszukiwawczych. Spotkanie organizowane z inicjatywy grup skupiających polskich detektorystów odbędzie się w Gnieźnie.

Podobne próby podejmowane były już w ostatnich miesiącach, jednak z różnych względów kończyły się niepowodzeniem. Tym razem może być inaczej, a to z racji atmosfery panującej w środowisku detektorystów, związanej z zaostrzeniem kar dla „nielegalnych” poszukiwaczy skarbów. Razem ze zmianą treści ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami pojawiły się głosy o planach środowisk naukowych i konserwatorskich, związanych z wprowadzeniem całkowitego zakazu poszukiwań zabytków lub sprzedaży wykrywaczy.

Do tej pory zapisy ustaw czy rozporządzeń dotyczących działalności poszukiwaczy nie były konsultowane z samymi detektorystami. A to dlatego, że mimo upływającego czasu nie mieli oni swoich przedstawicieli, zrzeszonych w ogólnopolskim stowarzyszeniu czy federacji. Dlatego ustawodawca korzystał z opinii środowisk naukowych, pomijając jednocześnie opinię środowisk detektorystycznych. Bo jej po prostu nie było.

Teraz ma się to zmienić. Celem listopadowego spotkania jest wypracowanie statutu i rejestracja federacji, a także wyłonienie grupy roboczej ds. legislacji. Spotkanie jest otwarte. Osoby (wyłącznie przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji), które chciałyby wziąć w nim udział, proszone są o kontakt pod adresem: lgenadodrze@gmail.com. W wiadomości należy podać nazwę organizacji, imię i nazwisko przedstawicieli oraz dane kontaktowe.

Spotkanie przedstawicieli grup odbędzie się w Muzeum Techniki i Machin Wojennych w Gnieźnie. Program spotkania opublikowany zostanie jeszcze w tym tygodniu na stronach zdziennikaodkrywcy.pl.

http://zdziennikaodkrywcy...ania-federacji/
_________________
Jerzy

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Odpowiedz do tematu
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

  
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template BreatheFX modified by Falcone
Design by: Infected-FX