Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

Zapraszamy na oficjalną stronę Polskiego Klubu Eksploracji Historycznej PHEC THESAURUS - kliknij na link poniżej.

Klub PHEC THESAURUS

kliknij na link powyżej

ZAPISY DO KLUBU PHEC THESAURUS

kliknij na link powyżej

Poprzedni temat «» Następny temat

X-terra 305 pomoc
Autor Wiadomość
Marcuss 
PHEC Thesaurus

Piwa: 8/5
Wysłany: 2016-07-18, 23:05   X-terra 305 pomoc

Witam
Wlasnie stałem sie szczęśliwym posiadaczem tego wykrywacza.
Jest to moj pierwszy wykrywacz i nie ukrywam ze sporo czasu sie wahałem z zakupem jak i wyborem poniewaz w pierwszej chwili, po poczytaniu w necie jak i oglądaniu filmów na YT stawiałem na Garretta 300i lub ACE jednak po poradach kolegów z forum i dokładnym przeanalizowaniu wszystkich modeli wybór padł na 305tke chciałem zapytać czy ktoś z Was korzysta z tego wykrywacza lub miał z nim doświadczenia ?? Wszystkie rady jak i sugestie bardzo miłe widziane
Nastawiam sie na monety
Pozdrawiam

synonim11 
PHEC Thesaurus

Piwa: 102/59
Wysłany: 2016-07-18, 23:48   

Bez problomu - pytaj o co tylko chcesz x terry miałem wszystkie - 705 i 505 mam do tej pory- musisz powiedzieć mi co masz za cewkę bo od tego zaczniemy rozmowę :)

Marcuss 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-07-18, 23:58   

Wrzuce linka do aukcji na której go zakupiłem bedzie łatwiej z formalnościami :roll:

X-Terra 305 Universal Detector https://www.amazon.co.uk/...i_9bvJxb9K6KA4E

synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-07-19, 00:05   

standardowa 10", fajna bardzo dokładna - precyzyjna cewka, jeśli kiedyś Cię podkusi spraw sobie do kompletu cewkę w systemie DD rozmiar podobny to tej którą masz, ale z częstotliwością 18,75 kHz. Ale to kiedyś, na razie masz przyzwoitą maszynkę, z porządną cewką, żadne tam górne loty, ale prosty i stabilny zestaw. gratuluję

synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-07-19, 00:16   

xterra 305 to sprzęt bardzo prosty, fabrycznie tak poustawiany, że tylko zapasowe baterie w kieszeń i w pole, jeśli potrzebujesz pomocy w guzikologii, coś jest niezbyt zrozumiałe w menu, pytaj tutaj lub na pw - będę się starał pomóc.

Marcuss 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-07-19, 00:29   

Dziękuje ślicznie za wszelkie uwagi i porady jutro test w ogródku ;-) wiec napewno bede miał wiecej pytań

Marcuss 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-07-19, 18:13   

Sprzet skręcony i gotowy do działania
Juz odpalałem i robiłem test w ogródku na kilku monetach, oraz biżuterii

Pierwsze pytanie czy zostawić wszystkie ustawienia tak jak są fabrycznie czy cos odrazu powinienem zmienić ?
Drugie pytanie to odnośnie dyskryminacji jest opcja 1, 2 i AM
Z tego co sie zorientowałem 1 i 2 jest do edycji na której najlepiej szukac monet i biżuterii oraz czy cos tam poprawić i odrzucić jeszcze dodatkowo któreś kwadraciki ze skali ?? Czy fabrycznie jest ustawione ok

synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-07-19, 19:16   

Na początek szukaj w trybie all metal naucz się słuchać wykrywacza - staraj się nie zwracać uwagi na wskazania wyświetlacza - dźwięk mówi więcej, pamiętaj o dostrojeniu do gruntu, to bardzo ważne na starcie w menu masz dwa dość ważne ustawienia czułość - sensitivity nie bój się z nią poeksperymentować i jeśli dobrze pamiętam 305 ma też echo gruntu - Threshold ustaw je tak żeby było komfortowo jej słuchać.

Marcuss 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-07-19, 19:26   

Hehe pewnie trening czyni mistrza, rozumiem ze skupiać sie na wyraźnych sygnałach jak skacze po całej skali lub zmienia sie tonacja to ignorować ?? Zauważyłem ze takie niskie basowe dźwięki to wlasnie metale testowałem w ogródku na kawałku blachy oraz kawałku żelaza trudniej juz rozróżnić gdy dźwięki są na średniej częstotliwości jak skakało mi miedzy 12-32 okazało sie ze był to kawałek foli i jakiś kabel jak dźwięk skacze max o 2 cyfry to widzę ze jest to bardziej wartościowa zdobycz ;-) troszkę zajmnie nauczenie sie numeracji ale są perspektywy i mozliwosci ;-)
Londyn często jest mocno zaśmiecony mam nadzieje ze uda mi sie wyizolować te właściwe sygnały po kilkudziesięciu wykopanych kapslach czy wieczkach od puszek ;-)

synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-07-19, 19:50   

Tak jak mówisz praktyka, czasem zardzewiała podkowa daje taką kakafanię, że widzisz i słyszysz wszystko :) ostatnio słynny przypadek angielskiego detektorysty któremu wykrywacz dał odczyty dwóch różnych metali a po kopniciu okazało się, że trafił metalowy garnek pełen rzymskich monet :) to niskie buczące to doły skali, żelazo, żeliwo, stal - wciskając jedynkę usuniesz to, ale miecza, czy ostrza włuczni już nie kopniesz :) folia aluminiowa da taki sam sygnał jak srebrny hamerek - fajna rzecz dyskryminacja - ale czy zawsze ? Pamiętaj też o czym w innym temacie wspominał nasz forumowy omnibus ( tak , tak Jerzy ;) - coś kosztem czegoś - wytniesz więcej - szukasz płycej .

Marcuss 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-07-23, 15:26   

Mam jeszcze pytanie czy gdzieś można znaleść jaki odczyt na wyswietlaczu odpowiada danemu metalowi, lub mniej wiecej jakie monety na którym miejscu w skali występują
Robiłem test powietrzny na kilku monetach i metalach i mam pytanie czy dużo sie to różni jak ten sam surowiec jest pod ziemia ? Czy są zmiany na wyswietlaczu

synonim11 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-07-23, 22:30   

Grunt potrafi czasem troszkę zmienić odczyty, ale mnóstwo rzeczy dzwoni tak samo, dlatego kopiemy praktycznie wszystko. Moneta funtowa daje odczyt w granicach 30 niestety każdy karton po soczku, tuba po super gllu da podobny :) Opis może i gdzieś znajdziesz ale będzie nie miarodajny, nie ma możliwości opisać wszystkich metali, tlenków które mogą na nich narosnąć i zniekształcić sygnał, to weryfikuje tylko doświadczenie i czujnik ręczny w postaci ostrego szpadelka i sprawnego oka :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Marcuss
Odpowiedz do tematu