Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Nowy wykrywacz Rutusa - Alter 71
Autor Wiadomość
lechowiec 

Piwa: 6/1
Wysłany: 2016-09-21, 13:12   Nowy wykrywacz Rutusa - Alter 71

Na forach internetowych pojawiła się informacja o nowym wykrywaczu Rutusa. Alter 71 ma być "inny" dzięki szerokiemu zakresowi częstotliwości zmienianej ze skokiem co 0.2 kHz. Ma być też nadajnik słuchawek bezprzewodowych i większy wyświetlacz. O szczegółach Rutus osobiście informuje na innych forach.

Ciekawostką dla mnie jest informacja, iż wykrywacz będzie pracował jako jednoczęstotliwościowiec ale zakres regulacji częstotliwości to w zasadzie nowość. Przypomina mi się w tym momencie wykrywacz o którym przed laty pisał Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Jego koncepcja również opierała się na detektorze jednoczęstotliwościowym o szerokim zakresie regulacji częstotliwości. Nie doczekaliśmy się niestety wprowadzenia go na rynek.

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/219
Wysłany: 2016-09-24, 16:44   

Wykrywacz jest z całą pewnością ciekawy, ale trzeba pamiętać, że to sprzęt dla zaawansowanego i wymagającego użytkownika. Zobaczymy jak bedzie w praktyce natomiast podoba mi się zapowiedź snajperki oraz tego co (chyba?) dzieje się na wyświetlaczu. Jeśli chodzi o GrzegorzaB to jego pomysł, konstrukcja itd., był radykalnie inny i myślę, że jeszcze nas kiedyś zaskoczy ;-)

Cytat:
Na przełomie października i listopada ukaże się nowy wykrywacz. Nazwa "Alter 71" - z łacińskiego "inny" a liczba 71 oznacza liczbę dostępnych częstotliwości.
Alter 71 to najprawdopodobniej pierwszy na świecie detektor metali płynnie przestrajany w funkcji częstotliwości. Detektor jest przestrajany od 4,4 kHz do 18,4 kHz ze skokiem 0,2 kHz - i to bez potrzeby wymiany sondy. Żaden znany mi obecny na rynku wykrywacz nie ma takiej możliwości. Detektor zaopatrzony jest w radiowy nadajnik danych cyfrowych pozwalający na współpracę np. ze słuchawkami bezprzewodowymi lub "bezprzewodowym gniazdem słuchawkowym". Transmisja cyfrowa została specjalnie zaprojektowana do tego celu - nie wprowadza jakichkolwiek opóźnień. Czas pracy na 6 bateriach "paluszkach" zależy od częstotliwości pracy i waha się od 20 do 50 godzin. Detektor posiada możliwość pracy w trybie statycznym, dynamicznym lub w tzw. mixie - przy czym od dynamiki do "mixa" można przejść płynnie w zależności od potrzeb.
Wyświetlacz graficzny, ID - 120 punktów, dyskryminacja klasyczna i wybiórcza, wykres zależności fazowych w sygnale, automatyczne strojenie do gruntu, regulacja szybkości filtrów gruntowych w bardzo szerokim zakresie, możliwość programowania własnych dźwięków, zasięgi, szybkość, separacja i wiele innych cech sprawiają, że jest to detektor na światowym poziomie.
Wykrywacz posiada całkowicie nową konstrukcję mechaniczną i jest lżejszy od dotychczasowych naszych wykrywaczy o ponad 200 g.
Do wykrywacza dostępne będą sondy zarówno DD jak i koncentryczne.

Elementy regulacyjne:
Dyskryminacja
Czułość
Dyskrymincja wybiórcza 120 punktów
Częstotliwość pracy od 4,4 do 18,4 kHz skok 0,2 kHz
Kamienie magnetyczne
Reakcja (filtry gruntowe) - 8 szybkości do wyboru
Maskowanie 7 poziomów
Poziom sygnału wiodącego
Ton sygnału wiodącego
Czułość sygnału wiodącego - regulacja pozwalająca na płynne przejście od czystej pracy dynamicznej do "mix-a"
Wzmocnienie Audio - regulacja pozwalająca zmieniać charakterystykę dźwięku z kanału dynamicznego a także wyłączyć go całkowicie (uzyskujemy w ten sposób pracę czysto statyczną)
Głośność
Tony - trzy profile dźwiękowe do poszukiwania monet, trzy do "reliktów, oraz trzy dowolnie programowane przez użytkownika
Bezprzewodowość - wyłączona, kanał 1, kanał 2
Podświetlenie - regulowane 29 poziomów
Rodzaj ID - prawdziwa (zależna od częstotliwość), przeliczana dla 6kHz, przeliczana dla 12 kHz
Czas podtrzymania - możliwość regulacji czasu wyświetlania informacji o obiekcie na LCD.

Wykrywacz posiada 7 fabrycznych programów: bardzo głęboko, głęboko, duże srebro, podstawowy,monety, szybko, bardzo szybko. Programy fabryczne dają dość szeroki przekrój możliwości wykrywacza w poszukiwaniu różnych obiektów w różnych warunkach terenowych. Każdy program fabryczny można modyfikować do własnych potrzeb - modyfikacje są zapamiętywane po wyłączeniu zasilania. W razie gdy modyfikacje nie spełniają oczekiwań użytkownika - istnieje możliwość resetu każdego programu z osobna do ustawień fabrycznych.

lechowiec 

Wysłany: 2016-09-24, 19:50   

Poczekamy. Zobaczymy:). Detektor GB też miał być płynnie przestrajany i w tym zakresie widzę oczywiste podobieństwo jak pisałem. Prototypu który pokazywał na zlocie nie widziałem wiec nie wiem co tam jeszcze pozmieniał...

GB o ile dobrze pamiętam działał w zupełnie innej branży chociaż też w pewnym sensie związanej z glebą :-D . W tamtej branży tym bardziej trzeba wprowadzać innowacje i walczyć o klientów/rynki zbytu. Najzwyczajniej pewnie zabrakło mocy przerobowych żeby wejść jeszcze na rynek detektorów.

Pomysły GB były ciekawe ale niedoczekawszy realizacji w końcu ulegną przedawnieniu.

Tymczasem miło patrzeć na rozwój Rutusa. Jego wyroby
są coraz lepsze. Weszło kiedyś do mojego lasu dwóch poszukiwaczy. Żółtodzioby aż w oczy raziło. Mieli ze sobą pożyczonego Argo. Pobawiłem się trochę i objaśniłem im parę rzeczy. Jako użytkownik Spectry nie pogardziłbym i tym Argo. Zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Kultura pracy i reakcje detektora były na naprawdę wysokim poziomie.

Alter jest jeszcze ciekawszy. I dodał Rutus wreszcie komunikację bezprzewodową słuchawek. Szkoda tylko że nie poszedł w kierunku innej konstrukcji stelaża składanej na wzór np Deusa. No ale wyprodukowanie innego stelaża to też kolejne przedsięwzięcie. Być może w przyszłości coś się zmieni jeszcze w tym temacie.
Ostatnio zmieniony przez lechowiec 2016-09-24, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

GrzegorzB 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2016-09-24, 20:35   

Masz rację z mocami przerobowymi, ale nie o samą działalność zawodową chodzi. Życie składa się z wielu elementów i każdy zajmuje czas. Myli się jednak ten kto sadzi, że skoro tak długo nic się nie działo, że skoro określałem terminy z których się nie wywiązałem, to temat jest pozamiatany.
Nie jest, nigdy nie zrezygnowałem ze swoich planów lecz z obiektywnych przyczyn musiałem je przesunąć w czasie. Ale co się odwlecze... Jeszcze sporo życia zawodowego przede mną i właściwie dopiero teraz naprawdę się rozkręcam :)

Chyba nie będę nadmiernie złośliwy rzucając taką uwagę, że fajnie iż Rutus milcząco potwierdza wartość moich rozwiązań wprowadzonych kilka lat temu do prototypów urządzeń, wprowadzając niektóre do swoich produktów. Że dostał spory pakiet gotowych pomysłów i pewnie część z nich (przynajmniej w okrojonej formie) uda mu się albo komuś innemu zrealizować ;)
Nowy Rutus będzie prawdopodobnie pierwszym handlowym wykrywaczem który posiada w uproszczonej formie jedną z funkcji dostępnych w niehandlowym Magnitecu klika lat temu. Sądzicie że Rutus mógłby chcieć taką informację zamieścić w swoich materiałach promocyjnych? Pewnie niekoniecznie :lol:
Oczywiście zawsze można powiedzieć, że "wszystko już było" a pewne rozwiązania są "oczywiste" ;)
Niech tam. Na zdrowie!
Carlsberg - prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie! :lol:
Skoda - najlepsza w swojej klasie :lol: :lol:
itd

Jak po załączonym tekście widać, moje pomysły, niektóre przynajmniej, nie ulegną łatwo przedawnieniu. Powiem nawet że chyba głęboko wryły się niektórym w mózgi i domagają się realizacji :) A że prawie nikt nie będzie wiedział skąd pierwotnie pochodzą, co z tego? Minelab też nie wymyślił i nie zrobił pierwszego FBS, tylko jeden inżynier w garażu (nawet wiem który). I prawie nikt o tym nie wie i w czym to komu przeszkadza?
Nie próbowałem patentować czegokolwiek przed upublicznieniem. Więc do pretensji prawa żadnego nie mam. Wystarczy mi tyle, że nikt tego już po tym (upublicznieniu) nie mógł opatentować. Takie prawo. Blokada na cwaniaków - mi to wystarczy. No i satysfakcja, że zawsze i bez problemu mogę udowodnić pierwszeństwo.

A tak na marginesie, spodziewałem się tego. To była wyłącznie kwestia czasu. Podglądanie innych to standard w dzisiejszym świecie wypranym z kreatywności.
Tak sobie tylko myślę, że dobrze też że byłem raczej zapobiegliwy a nie zanadto gadatliwy i nawet tego co miał prototypowy Magnitec 5 lat temu Rutus ani nikt inny w znacznej większości nigdzie nie wyczyta. Dzięki temu, kiedy wrócę do tematu wykrywaczy, nie będę musiał wprowadzać zbyt wielu kolejnych nowych rzeczy, żeby pokazać coś istotnie nowego ;)

Zawsze to jakiś, skromny ale zawsze, powód do dumy być podglądanym i kopiowanym, prawda? Przynajmniej w moich inżynierskich kategoriach postrzegania świata, nie ma nic gorszego niż być oskarżonym o brak własnej inwencji. Bo najważniejszy jest POMYSŁ. A rzemieślnik który z niego skorzysta zawsze jakiś się znajdzie. Niekoniecznie w Chinach... :roll:

lechowiec 

Wysłany: 2016-09-24, 21:57   

Podglądanie innych to standard stary "jak świat". Podglądają ludzie, podglądają zwierzęta... Taki jeden z napędów postępu:)

Poza tym od dawna nie widać Cię na forach. Zaczynałem już powoli myśleć że porzuciłeś tę poszukiwawczą pasję na rzecz czegoś nowego. Bo przecież chyba pasja była napędem by konstruować własny sprzęt? Ale widzę że nadal "czuwasz" :-)

Inna rzecz że pewny tematy zostały wyczerpane...

GrzegorzB 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2016-09-24, 22:16   

Tak, owszem. Ale niedawno powiedziałem jednemu klientowi (w kwestii projektu): "chcecie kopiować czy wolicie być pierwsi, żeby was kopiowano". Przyznam, że faktycznie to pytanie wywołało pewną niepewność :lol: Myślę, że gdybym w USA zadał takie pytanie klientowi, zdziwiłby się że w ogóle głupio pytam!

Z tego wątku dla mnie najważniejsza radość jest taka, że po wielu miesiącach znowu mamy okazję do kontaktu. Bo dokładnie to samo myślałem na Twój temat. Zupełnie na serio się cieszę, że jedna z nielicznych osób w Polsce, która w ogóle wie o co chodzi, nadal tu zagląda.

Owszem, pewne tematy zostały wyczerpane. I z tego powodu też mogłem odetchnąć z ulgą... Co nie znaczy że "pewnych tematów" nie było i czasami nie wracają pod różnymi postaciami. Historia tworzy dzień dzisiejszy! Jak widać :)
Spokojnie, bynajmniej nie zamierzam tego tematu drążyć, zanudzać wszystkich i próbować puszyć się, swoim zwyczajem :-P Po prostu zostałem w pewnym sensie wywołany i miałem chwilę frajdy.
Ale nie ukrywam, że chętnie poobserwuję co się dzieje w temacie. Choćby po to żeby się dowiedzieć, jak Rutus odmienia świat wykrywaczy ;)
Zupełnie na serio życzę mu wszystkiego dobrego.

lechowiec 

Wysłany: 2016-09-25, 00:14   

GrzegorzB napisał/a:

Z tego wątku dla mnie najważniejsza radość jest taka, że po wielu miesiącach znowu mamy okazję do kontaktu. Bo dokładnie to samo myślałem na Twój temat. Zupełnie na serio się cieszę, że jedna z nielicznych osób w Polsce, która w ogóle wie o co chodzi, nadal tu zagląda.

Po wzajemności. Dobrze policzyć i byłyby z dwa lata, może nawet trzy.

A życie to nie bajka. Hobby i fora temetyczne trochę się zaniedbało, ale nadal pasja pozostała pasją. I tak już pozostanie. Dlatego czuwam i wyczekuję aż pojawi się sprzęt który zapewni mi frajdę w terenie jaką dawała mi Spectra kilka lat temu ;-)

A szanse ku temu ostatnimi czasy rosną. Od premiery Spectry minęło sporo czasu... a złoty pociąg nie wypalił... U nas od razu widać że ludzie zamiast myśleć o skarbach biorą się do roboty :mrgreen:

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-09-26, 11:29   

Jeszcze kilka zdjęć i informacji (z profilu "Zwiadowca Historii na FB) dla zainteresowanych.

Cytat:
"Konstrukcja mechaniczna wykrywacza jest całkiem nowa.Lżejsza o 200 gram od poprzedników.
"jakie cewki będą dostępne do Alter 7" - na początek DD28 ( nowa,lżejsza DD29 ) oraz CC23. Bez problemu można wprowadzić do produkcji dowolną sondę z istniejącego już asortymentu - nawet na indywidualne zamówienie.
"Cewka CC też będzie w tym rozmiarze?" - nie. CC29 na dzień dzisiejszy nie jest przewidziana do produkcji - ale nie ma problemu, w razie zainteresowania wprowadzimy ( bo technologia jest opracowana ) .
"Czy na rynku są dostępne bezprzewodowe słuchawki które będa z tym wykrywaczem współpracowały?" - Nie. Słuchawki i odbiorniki tylko Nasze. BT wprowadza zbyt duże opóźnienia. Dla mnie BT jest nie do przyjęcia w wykrywaczach. A dostępne na rynku słuchawki analogowe szumią. Dlatego zaprojektowano nietypową transmisję cyfrową.
"i czy można będzie ustawić dla stali bardzo niski dźwięk zbytnio nie zwracający uwagi" -tak. Można układać własne programy dźwiękowe - od jednego do 120 tonów. Każdy ton może mieć od 60 Hz do 999 Hz.
"bądź w ogóle brak dźwięku przy wskazaniach id na wyświetlaczu." - Można...tylko po co ?
"Panie Rutus, czy bedzie przesterowanie?" -dźwięk przesterowania będzie.
"Czy bedzie mozna wyciszyc dzwiek zelaza na smietniku" - od tego jest dyskryminacja.
"jak z szybkoscia" - reakcja na 8 i jest naprawdę bardzo szybko.
"skala czulosci bedzie w Alter 71" - 90 poziomów.

Ergonomia i wyważenie - bardzo fajne, radykalnie lepsze niż w Argo.
Na początek sondy DD28, oraz CC23 - bardzo dobry zestaw praktycznie dla każdych warunków terenowych i obiektów poszukiwań. Inne sondy będą wprowadzane z czasem - typowa snajperka jest w planach.
Wykrywacz jest w terenie od ponad dwóch lat, od roku w ostatecznej wersji "hardware".W tej chwili istnieje kilka egzemplarzy testowanych ( a raczej katowanych w terenie ) przez kilku bardzo doświadczonych poszukiwaczy.
"Fe tone" - był, ale wyleciał z oprogramowania. Możliwość pracy w mixie - gdzie czułość statyki jest płynnie regulowana sprawdza się lepiej i daje więcej możliwości.
Nowa sonda DD28 jest lżejsza.
Po zmianie częstotliwości konieczne jest strojenie do gruntu. Detektor wymusza tą czynność.
Wykrywacz jest monofoniczny.

"Czy będzie brana pod uwagę opcja dyskryminacji wielkościowej w trybie all metal / mix -- ?" - nie. I ma to swoje uzasadnienie - statyka all metal jest najgłębszym z rodzajów pracy. Obecność słabych sygnałów z kanału statycznego zwraca uwagę użytkownikowi,że istnieją obiekty poza możliwościami kanału dynamicznego. użytkownik może taką informację zignorować - albo zrobić z niej użytek. W ten sposób można wykopać obiekty poza możliwościami jakiegokolwiek czysto dynamicznego wykrywacza.

Wykrywacz jest stabilniejszy od poprzedników.
Filmiki oczywiście będą.
Spust pełni takie same funkcje jak w poprzednikach.
Słuchawki będą w produkcji w przyszłym roku - albo nigdy, jeśli same odbiorniki zdobędą popularność.
Nie wiem czy odbiorniki będą w zestawie czy też nie.Ale jeśli będą sprzedawane osobno to cena będzie maksymalnie przystępna ( rzędu 50 zł. )
Sercem urządzenia jest STM32.
Nie będzie możliwości ręcznej korekty strojenia do gruntu.
Sonda jest wodoszczelna , reszta wykonanie standardowe.
Transmisja bezprzewodowa jest i działa i jest zgodna z przepisami UE. Nie musi być kodowana - to nie sprzęt wojskowy. Inna sprawa,że to nie jest transmisja audio - a dane z pewnego etapu obróbki z których dopiero procesor w odbiorniku tworzy dźwięk - kończąc ich obróbkę. Trudno będzie samemu zrobić funkcjonalny odbiornik współdziałający z tym wykrywaczem.
Użyte zostały gotowe moduły - nie wyważa się otwartych drzwi.
Ukryte menu - jeśli będzie lub jest , to jest do celów serwisowo- doświadczalnych. Sama nazwa "ukryte" wskazuje na to że sam fakt istnienia nie jest jawny :) Więc może jest, a może wcale nie ma.
"czy wykrywacz będzie dźwiękowo informował o zbliżającym się lov-power np 5% poziomu aku" -nie - użytkownik ma wskaźnik na LCD. Ale dopisanie kilku linijek do źródła nie stanowi problemu...
"czy przewidywana jest opcja zasilania (lub koszyka) na wydajne aku 18650" - na razie nie.
Oprócz ID na wyświetlaczu pojawia się wykres zależności fazowych w czasie trwania sygnału. Daje to możliwośc lepszego rozpoznawania blaszek i gwoździ przebijających się przez dyskryminację.
Sztyca pozostaje taka sama.
Kabel jest tam gdzie widać na fotce.
Rodzaj kabla jest zupełnie inny niż w poprzednich wykrywaczach - jest grubszy.
Dodatkowe osłony sond nie są planowane.
Osłony z cordury - tak,czarne.
"czy kiedyś w przyszłości będzie planowane wprowadzenie stelażu ala deus" - nie wiem. Na pewno nie takiego samego bo z tego co wiem jest to wzór zastrzeżony.
Gwarancja 2 lata.
" czy planowany będzie wypust nowego wykrywacza w kilku wariantach low / full (tak jak podział proxima / agro / )" - nie wiem.
Czułość ma 90 poziomów, edycja dyskryminacji nie ma wpływu na zasięg ( poza wyciętym zakresem )
Czułość jest dobrana tak ,że jej zwiększenie nic nie daje. Czułość wyższa niż dostępna zwiększa tylko poziom szumu słyszalny w głośniku. dostępna wartość - 90 to wartość optymalna.
Nowy wykrywacz ma zasięgi większe od Argo i Optimy.
"czy opcja "szybkie szukanie"" - to nie opcja - to program. Można szybko biegać :)

Odbiornik do słuchawek - Dwa paluszki , 50 godzin.
Menu jest radykalnie inne niż w starych wykrywaczach. Filtry są "prawie na wierzchu" .
Zakres dla stali 30 punktów.
Wyświetlanie informacji nie jest "tradycyjne" . Wykreślany jest wykres ID w funkcji czasu. Coś innego niż słupki w XLT , coś innego niż wykresy XY. Ale fajnie widać stal która "udaje kolor". Jeśli pod cewką jest kolor to wykres jest praktycznie prosty, ew. podobny do płomienia świecy, Duża stal ( kółka, kapsle itp ) daje wykres w kształcie wygiętego łuku lub zupełnie rozstrzelony po całym ekranie.
"Czy jest możliwe,planowane opracowanie hodografu takiego jak w detektorach AKA" - możliwe,ale nie planowane. Nie ma sensu skoro jest ta sama ( prawie ) informacja tylko w innej formie - a poza tym nie mam ochoty "ściągać" od ruskich....
"oraz czy może zostać zaimplementowana opcja wyboru" - może ale nie będzie.
"Czy w przyszłości będzie możliwa po aktualizacji softu jednoczesna praca wieloczęstotliwościowa Altera 71 choć na dwu częstotliwościach ?" - nie mam zielonego pojęcia. Nie chcę rozmawiać o przyszłości.
Wyświetlanie informacji na lcd nie ma żadnych opóźnień. Tam siedzi 32 bitowy procesor.... który ma wiele kanałów DMA :D
"No właśnie jak wygląda identyfikacja?" - numerek + wykres ID/T

"Czy będzie możliwość sprawdzenia ID jednego, niewykopanego celu korzystając z tych trzech opcji?" - można,ale to nie ma sensu....
Zmiana rodzaju ID - nie zmienia częstotliwości pracy wykrywacza, nie zmienia siły sygnału, ani nie ma żadnego innego wpływu na wejściowe dane do identyfikacji. To tylko "standaryzacja" cyferek do określonej częstotliwości. Lepiej już zmienić częstotliwość pracy...
"Ja mam pytanie czy przezentacja graficzna (wykres) będzie zależała od wybranej częstotliwości?" - zależy jaki rodzaj ID wybierze użytkownik- albo będzie zależny ,albo nie..."

GrzegorzB 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2016-09-26, 12:49   

Można dyskutować o wyższości jednych świąt nad drugimi, ale mi koncepcja odbiornika do słuchawek się nie podoba. Oczywiście lepsze to od słuchawek wpiętych w wykrywacz, gdziekolwiek by nie było gniazdo, ale jednak kabel przy uszach dynda.
Nie bez powodu XP poszedł w słuchawki analogowe a przy deusie zainwestował we własne słuchawki cyfrowe.
Poza tym, jeśli wszystko jest lepsze niż we wcześniejszych modelach, to świetnie. Najważniejsze jak urządzenia zachowa się w trudnych warunkach. Bo w łatwych i przy jednym dającym się wyizolować celu, to w każdym prawie urządzeniu problemów nie ma. Prawdziwa przydatność ujawnia się (albo nie) w warunkach przynajmniej względnie trudnych. Czyli tam, gdzie najwięcej fantów :)

lechowiec 

Wysłany: 2016-09-26, 17:31   

W kwestii słuchawek bezprzewodowych z kablem ciężko jest dyskutować bo to są pseudo słuchawki bezprzewodowe. Taka z jednej strony bez sensu robota. Robimy bezprzewodowe słuchawki ... z kablem. Lipa. Osobiście też nie nawidzę kabla majtającego mi się po szyi...

Jednak niestety nie każde słuchawki bezprzewodowe będą każdemu pasowały i tu powstaje dość istotny problem bo kwestia dopasowania słuchawek do osobnika to problem większej skali aniżeli wybór detektora:). Być może tego bał się Rutus i Minelab projektując ten kompromisowy odbiornik kieszonkowy. W każdym razie mi np nie pasują słuchawki od Spectry bo są ciężkie i odcinają od świata. Nie chcę odbiornika kieszonkowego i dlatego kombinuję jak zrobić przeszczep samej płytki do innych lżejszych słuchawek. Niestety płytka jest dość duża i ciężko coś dobrać. Odbiornik kieszonkowy byłby najprostszym rozwiązaniem w tym przypadku aby zmienić słuchawki i zachować namiastkę bezprzwodowości.

GrzegorzB 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2016-09-27, 12:35   

To nie jest kwestia strachu, tylko kwestia kasy. Można sobie wyobrazić tok rozumowania Rutusa: "Słuchawki analogowe trochę szumią. Co więcej trzeba by (umieć) zrobić do nich samemu nadajnik, bo gotowego kupić się nie da. Więc zupełnie odpada. Dalej, dobre moduły BT, które nie wnoszą odczuwalnych opóźnień, są za drogie do wykrywacza. Poza tym same słuchawki też wnoszą opóźnienie i mogłyby być pretensje. Więc zrobię półśrodek i wyślę audio cyfrowo jakiś prostym tanim i przede wszystkim dostępnym modułem. Opóźnienie będzie bardzo małe i da się na tym zarobić. Tyle że kabel będzie dyndał. Ale skoro Minelab taką właśnie kichę na rynek wypuścił, do wykrywacza za 6 tysięcy, to przecież będzie żaden wstyd dla mojego. Nikt nie zaatakuje pomysłu już wprowadzonego przez Minelaba, któremu lud wierny bije pokłony. A kiedyś, kto wie, może będzie dużo chętnych i będzie się opłaciło zainwestować i wojna nie wybuchnie, wówczas zamówię jakieś gotowe tzw własne słuchawki u Chińczyka." ;-)

Lechowiec, raczej nie masz innej opcji jak odbiornik pudełkowy. Szczególnie jeśli chcesz mieć naprawdę dowolne i lekkie słuchawki.
Dlatego ja akurat wybrałem drogę analogowego audio. Mimo że drobne szumy i czasami interferencje się będą zdarzały. Wówczas użytkownik ma do wyboru naprawdę dużo słuchawek w różnej cenie i jakości. W tej jakości jest także jakość odbioru - bardzo duża rozpiętość.
No ale, sprawa zasadnicza, trzeba taki nadajnik umieć stworzyć i wyprodukować :-P Bo jak się nie potrafi, wówczas wybór jest tylko teoretyczny a uzasadnienia mało wiarygodne. Każdy potrafi jakoś uzasadnić, np dlaczego NIE kupiłby Ferrari 488 :)

lechowiec 

Wysłany: 2016-09-27, 21:00   

Słuchawki nie.muszą być niewiadomo jak lekkie. Nie wpadając w skrajności uważam za akceptowalny wzór lekkości np bezprzewodowe słuchawki Thomson WM002. Używam takich z nadajnikiem Agrotronik w moim 5900. Stabilnie trzymają się głowy i jednocześnie nie zakrywają tak mocno uszu abym był głuchy na otoczenie jak to jest w przypadku tego "hełmofonu" od White'sa. Praktyka wygląda tak, że aby coś słyszeć zakładam je na połowę uszu. Niestety uszy zgniecione drętwieją i zbyt długo nie daję tak rady.

Gdyby White's zrobił tak jak Xp i zrobił dwa rodzaje słuchawek czyli bardziej zabudowane i lżejsze to wszystko byłoby ok. O Minelabie nawet nie wspominam bo poszli na całość jako jedyni w tych uproszczeniach.

Produkcja słuchawek to osobne przedsięwzięcie. Może w przyszłości Rutus zrobi własne słuchawki. Od strony elektronicznej chyba temat ma już rozpracowany...

Odbiornik pudełkowy to dla mnie tragedia nieakceptowalna już teraz. Tylko przeszczep elektroniki do innych słuchawek mnie uratuje. Nawet jakaś kowalska robota kosztem estetyki byle nie było kabla...

GrzegorzB 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2016-09-28, 00:46   

Ja kiedyś używałem odbiornika pudełkowego. Dlatego że wówczas nosiłem słuchawki douszne bez pałąka. Trochę przewód muska szyję, normalne, ale za to zero zapacania (wokółuszne) i zero bólu małżowin (nauszne). W upały rewelacja.

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2016-09-28, 18:01   

O słuchawkach zadecyduje zapewne rynek. Rutus zastrzegł sobie, że być może wprowadzi później własne słuchawki, jeśli będzie takie zapotrzebowanie. Jeśli chodzi o radzenie sobie w trudnych warunkach to jak twierdzą testerzy Alter zdaje egzamin bardzo dobrze, ale to oczywiście na razie tylko obiegowe opinie, bo nie wiemy o jakie tereny chodzi, z czym był porównywany zestawiany itd. Pytanie jak daje sobie radę ten ewidentnie wzorowany na rosyjskich "hodografach" wykrywaczy "AKA" odczyt ID? Ja chyba dopiero pod koniec października będę mógł sam to sprawdzić, więc na razie pozostaje mieć nadzieję, że wszystko działa jak konstruktor sobie założył ;-)

piotrkusiu 

Wysłany: 2016-10-06, 11:40   

Odbiornik do każdych słuchawek to dla mnie fantastyczna sprawa. Przyczepiam go do paska lub do wewnętrznej kieszeni kurtki, kabel pod koszulką lub pod kurtką i do tego koreczki/korek do ucha i sprawa załatwiona.

Marketingowo sprzęt wygląda świetnie. Dla leniwców gotowe programy. Dla ambitniejszych możliwość konfiguracji filtrów, szybkości.
Bardziej martwi mnie brak korekcji strojenia do gruntu. Nie wiem czy będzie możliwość ręcznego strojenia, bo jeśli nie to czegoś nie rozumiem. Sprzęt z takimi możliwościami i tylko automat?
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu