Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

Zapraszamy na oficjalną stronę Polskiego Klubu Eksploracji Historycznej PHEC THESAURUS - kliknij na link poniżej.

Klub PHEC THESAURUS

kliknij na link powyżej

ZAPISY DO KLUBU PHEC THESAURUS 2014

kliknij na link powyżej

Poprzedni temat «» Następny temat

Teknetics Omega 8000
Autor Wiadomość
talgo

Wysłany: 2010-03-11, 13:13   Teknetics Omega 8000

witam
zastanawiam się nad Teknetics Omega 8000
mało informacji jest na naszych forach co do tego wykrywacza
więc może ktoś już używał go w terenie i podzieli się informacjami co do niego jest on porównywalny co f70
czy warto kupić ten wykrywacz w cenie do 2000zł

Matis

Wysłany: 2010-03-11, 17:25   

Jeszcze na 10 innych forach załóż taki sam temat :roll:

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Wysłany: 2010-03-11, 18:03   

Spoko Matis, nie wszyscy biegają po innych forach i talgo ma całkowite prawo pytac Thesaurowiczów. Miejmy nadzieję, że znajdzie się ktoś kto faktycznie używa tego sprzętu 8-)

Cube47pl

Wysłany: 2010-03-14, 00:20   

Tak się właśnie składa, że też rozważam zakup omegi albo używanej x terry 70/705. Czy ktoś dysponuje informacjami jak się do siebie mają ?
Pozdrawiam

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Wysłany: 2010-03-14, 00:29   

Dla mnie X-Terra 70/750 jest znacznie bardziej zaawansowanym i uniwersalnym wykrywaczem, choćby z racji na możliwośc zmiany częstotliwości, ilość dostępnych cewek, funkcji etc. W zasadzie na wizualnym podobieństwie się kończy 8-)

szukacz

Wysłany: 2010-04-15, 21:32   

Kupiłem Omegę w grudniu,tak że pochodziłem z nią niewiele może z 15 wypadów po 2 godzinki.Wcześniej miałem AC250 i tutaj widzę ogromną różnicę.Waga i wyważenie duży plus ,po trzech czterech godzinach machania nie boli ręka.Dyskryminacja na mały zardzewiały metal idealna natomiast duże kawałki widzi dopiero płytko lub po wykopaniu.Monety pokazuje dobrze i dość precyzyjne, można powiedzieć że na kolor dobry,natomiast na militarkę trochę gorzej ,może też mam mniej praktyki bardziej szukam na polach.
Odczyty na wyświetlaczu są bardzo czytelne ,a i ustawienia bardzo łatwe.Ja jest zadowolony i myślę że jak jeszcze trochę pochodzę to i wyniki będą dużo lepsze chociaż teraz też nie narzekam.

Yahoo
Fisher F5

Wysłany: 2010-04-21, 14:32   Re:

Witam, wg. moich informacji omedze raczej bliżej do F5 niż do F70.........

marek_wawa

Wysłany: 2010-08-08, 17:06   

Moja Omega miewa bardzo często problemy z dostrojeniem się do gruntu w miejscach w których Xterra 705 w 2 sekundy się dostraja. Omega jest bardzo czuła, zakłucenia wyłapuje jak szalona. Jest to sprzęt lekki i dobrze wyważony. Wcześniej chodziłem z Ace 250 i ręka odpadała po 4 godzinach, tu po 4 godzinach dopiero się rozkręcam. Zasięgi Omegi w glebie są dobre ale Xterra sieje lepiej. Co tu dużo mówić, jest niexle ale może być jeszcze dużo lepiej.

W warunkach Omedze sprzyjających, po dobrym i spokojnym dostrojeniu się, jest to wykrywacz przepotężny na kolorek choć na czułości powyżej 85 lubi niespokojnie popiardywać.

Najdziwniejszy jest trym Auto Tune ( Tekneticsowy All Metal ) chodzić w tym trybie się wręcz nie da... jeden mega szum, zgrzyt i szał... albo coś jest z moim nie tak...
Chętnie poznam opinie pozostałuch użytkowników Omegi.

Pozdrawiam
Marek

kubuspucharek 

Wysłany: 2011-06-06, 19:47   

Witam. W związku z tym że bardzo interesujący wątek dotyczący wykrywacza metali Teknetics Omega 8000 na innym forum został zamknięty chciałbym kontynuować go tutaj.
Użytkuję ten wykrywacz od około roku i obecnie dostrzegam w nim coraz więcej wad. Jedną z bardziej irytujących jest błędnie działająca identyfikacja znaleziska. Aby to zobrazować nakręciłem kilka filmików, oto jeden z nich http://www.youtube.com/watch?v=yu-GEbSRnGQ
Inną irytującą cechą jest niepoprawnie działająca dyskryminacja. Po wycięciu zakresu IRON zaczyna sygnalizować żelazne przedmioty jako kolor. Po wycięciu zakresu IRON i FOIL przestaje widzieć monetę 10gr z niklu. Oczywiście pojawiły się głosy że operator do dupy, albo żeby zamiast wykrywacza kupić "wętkę"(co by to nie było), ale ja uważam że wykrywacz jako sprzęt pomiarowy powinien sygnalizować poprawnie odnalezione przedmioty, a jeśli jest inaczej to po prostu jest bublem.

uben 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2011-06-06, 21:22   

:roll:
Tak od razu nie bublujmy sprzętu ;-) Chyba we wszystkich detektorach nie ma idealnej dyskryminacji komputerowej . Tylko doświadczony operator potrafi rozróżnić co jest pod cewką ale trzeba sporo czasu aby poznać dobrze sprzęt a i też nie w każdym przypadku ta identyfikacja jest w 100% idealna .
Czytałem i wypowiedziałem się również w tym wątku .
To co zauważyłem maszerując obok omegi opisałem w kilku postach
8-)

kubuspucharek 

Wysłany: 2011-06-06, 21:41   

Możemy porównać tą kwestię np do wkrętaka krzyżakowego. Taki tani wkrętak z supermarketu za 1zł może ładnie wyglądać, być może uda się nim wykręcić jakiegoś wkręta z plastikowej obudowy, ale tak naprawdę nie nadaje się do poważnych zastosowań. Za poprawnie działające tego typu narzędzie trzeba zapłacić około 20zł. W przypadku wykrywaczy podobnie, tani wykrywacz coś tam pokazuje, stal jako aluminium, nikiel jako aluminium,aluminium jako nikiel itd. itp.
Jeśli by założyć że kwestie finansowe są sprawą drugorzędną to który wykrywacz działa w miarę poprawnie?

uben 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2011-06-06, 21:56   

Dla mnie taki co nie przypomina rozrywania starych portek , nie drażni uszu , jest stabilny i co jakiś czas potrafi mile zaskoczyć :-)

sovereign2000

Wysłany: 2011-06-07, 02:32   Teknetics Alpha Delta Gama Omega

Trzeba powiedzieć , że Teknetics jest szajsowaty > liczba VDI skacze podczas przemiatania nad celem nie o kilka +/- , a o po całej skali. Duży kolor zatyka detektor i jest niewidoczny > wykrywacz wycina duży kolor (brak informacji dźwiękowej i na LCD).

W cenie Omegi > leprzy używany XLT lub X-terra705.

GrzegorzB 

Wysłany: 2011-06-07, 03:14   

Nie miałem omegi w ręku, raz tylko widziałem w działaniu i to krótko. Natomiast dłuższy czas spędziłem na dysputach z niejakim zdzichem z forum PS, który wylansował się (przynajmniej w swoich oczach) na specjalistę od tego wykrywacza. Zdzichu wyprodukował parę bezwartościowych przekazów audiowizualnych :lol: ale i nawet z nich widać, że odczyt fazy w Omedze miota się jak Żyd po pustym sklepie. Po prostu skacze bez wyraźnej tendencji do zatrzymania się na dłuższą chwilę na jakiejś sensownej wartości lub przynajmniej w sensownym przedziale. Czyli dokładnie to co napisał sovereign.

Po tych wszystkich miesiącach oglądania zdjęć bebechów i filmów na YT wyrobiłem sobie zdanie o paru firmach zza wielkiej wody, zalewających świat swoimi produktami "markowymi" łamane przez "kultowymi". Jedna wielka socjotechnika z jednej strony i stado, nawet morze naiwnych z drugiej - tyle w kwestii podsumowania jednym zdaniem.
Rozwijając temat, ale nie za bardzo bo późno jest, producenci tego SZITU doskonale wyczuli sprawę co trzeba dać a co można wmówić, żeby wszyscy byli szczęśliwi i biegli z otartymi portfelami płacić naprawdę spore pieniądze niemal za nic.
A więc, obowiązkowe składniki detektora który pozwoli strzyc naród do krwi:
- duży wyświetlacz LCD
- bardzo mała waga
- ustawiona wysoko czułość analogowa
I tyle by było.
I dzięki temu uzyskujemy to, co również da się wyczytać w tym wątku. A więc:
- "jestem zadowolony, bo jest lekko, nie to co wcześniej z..." tu długa lista wykrywaczy ciężkich ale dobrych. A dlaczego miałby być ciężki, skoro tam prawie nic nie ma, ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami? "Owszem, niech i nic nie będzie, byle dobrze działał." Tyle że takie cuda, to nawet w Erze...
- "świetny czytelny ekran i prosta regulacja." No jasne że prosta, bo i co tam regulować. A ekran... a co kosztuje kilka cm2 szkła?
- "wykrywacz jest bardzo czuły i w korzystnych warunkach potrafi pokazać zasięg." No jasne że potrafi, skoro ma czułość podkręcona do granic możliwości, przez co zbiera sygnały na granicy szumu. A jeśli są zakłócenia, to wszystkie takowoż. Dużej blachy nie widzi, bo się na niej korkuje, bo nie ma dynamiki. Dynamiki nie ma, bo dynamika kosztuje nie 1 dolara tylko sto. A więc - gdzie są te fantonośne pola z korzystnymi warunkami. Gdzieś na środku pustyni w Arizonie? Bo na pewno nie w uprzemysłowionej i zaśmieconej Europie.

Tak więc, wszystkie wyroby firmy FT i pochodne i podobne to jeden wielki skok na kasę. Wydmuszka, ale nowość, i już się sprzedaje. Naprawdę - SZKODA KASY na te hamerykańskie śmieci. jeszcze żeby to tanie było. Ale ta nieszczęsna Omega kosztuje niemal 2500zł. Ludzie...

emes 

Wysłany: 2011-06-08, 16:54   

Nie widziałem na filmiku błędów w id - nad przedmiotem odczyt fazy jest stabilny,skacze dopiero w pewnym oddaleniu od fanta...wskaźnik tlenków faktycznie nie jest zbyt precyzyjny ale przydaje się czasem na plaży,w ten właśnie sposób sygnalizując pulltaby;co do pokazywania zardzewiałego żelaza jako koloru - chyba praktycznie żadna wykrywka nie jest wolna od tego problemu pozdr

Odpowiedz do tematu