Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Sovereign, jaka snajperka ?
Autor Wiadomość
kormoran

Wysłany: 2010-03-22, 16:47   Sovereign, jaka snajperka ?

Witam !!
Posiadam wykrywacz Sovereign XS-2a Pro ze standartową cewka 10".
Chciałbym zapytać czy istnieje możliwość zastosowania w nim cewki o mniejszej średnicy - ok. 5".
Z informacji jakie uzyskałem wynika ze na sondach firmy DeTech nie będzie działał prawidłowo,
czy moglibyście to stwierdzenie potwierdzić ? Nie chciałbym dokonać błędnego zakupu.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta

kormoran

Wysłany: 2010-03-24, 17:42   

Proszę o wyrozumiałość jeżeli pytanie jest głupie, ale mimo to odpowiedzcie mi - czy istnieje jakiś model cewki -"snajperki" który mógłbym wykorzystać do Sovireign'a XS-2aPRO, może jedyną alternatywą jest tylko cewka 8"BBS ?

Pozdrawiam

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2010-03-24, 18:25   

Pytanie nie jest głupie :-) Najwyraźniej posiadacze Sovereignów go nie zauważyli, albo wciąż są pogrążeni w zimowym letargu. Ja nie pamiętam już niestety jakiej snajperki używałem kiedyś w Sovereignie, ale nie mam najgorszych doświadczeń jeśli chodzi o Detechy, oprócz tego, że trzeba uważać na styk kabla na sondzie, jeśli chcesz szukać pod wodą. 5ka DD Exceleratora znacznie zredukuje maskowanie celu w Sovereignie:

http://www.kellycodetecto...ils.htm#minelab

kormoran

Wysłany: 2010-03-25, 12:38   

Styk kabla w cewce jest nieszczelny, czyli warto np. zasilikonować ?
Tak czy siak super . Bardzo dziękuję za podpowiedź i cenną uwagę .

Pozdrawiam

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2010-03-25, 13:03   

Zdecydowanie warto zasilikonować 8-)

kormoran

Wysłany: 2010-04-02, 00:04   

Jeszcze troszkę podrąże temat jeżeli pozwolicie:
- interesuje mnie firma DeTech.
Nie potrafię znaleźć stronki firmowej producenta, jakichś namiarów na przedstawicieli najlepiej w Polsce :) .
Firma Viking być może pomogłaby, ale nie potrafią sprecyzować kiedy to nastąpi.
Co do Kellyco, zostawiam ją sobie jako ostateczność. Raz że nie znam angielskiego, a dwa podejrzewam że sprowadzanie 1 cewki z USA znacznie ją podroży.

- co to za wynalazek - wzmacniacz sygnału,
http://www.deeptech-bg.com/amplifiers.html
rozumiem że dzięki niemu nie traci się na zasięgu mimo mniejszej średnicy cewki jaką ma snajperka ?

Pozdrawiam

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2010-04-02, 00:19   

Detech to sondy produkowane dla sklepu Kellyco. Niektóre są lepsze inne mniej.
To co pokazujesz to prawdopodobnie jakiś wzmacniacz sygnału audio.. Praktycznie niczego nie można się dowiedzieć z tekstu pisanego horrendlanym angielskim w stylu:

Cytat:
The search technology is simple: on first stage – extraordinarily precise expurgation of
the polygon with standart tunings and digging up of all found targets. On second stage – turning
on the amplifier and searching with increase of sensitivity with 50%. On thrid stage – searching
with maximum amplification of sensitivity.

:shock:

Być może podbija sygnał, jak kiedyś niesławny Depthmaster, ale nie ma opcji na zwiększenie zasięgu, moim zdaniem..
Zerknij tu: http://www.thesaurus.com....ght=depthmaster

kormoran

Wysłany: 2010-04-02, 15:50   

Dziękować :) , czyli wzmacniaczem nie zawracam już sobie głowy .

Co do Kellyco i zakupów na Florydzie, muszę to przemyśleć, ale liczyłem że Detech ma jakichś przedstawicieli bliżej Polski .

Pozdrawiam

radosc 
xplr

Wysłany: 2010-04-02, 17:19   

Kormoranie jak byś coś wiedział na temat dobrego źródła cewek detecha to daj znać tu na forum. Ja również próbowałem w Vikingu a efekt to tylko zapewnienie że w ciągu miesiąca nic nie będą mieli nowego :(

qrten

Wysłany: 2010-04-15, 20:40   

Witam .
Kolego Kormoran i jak zakupiłeś jakąś snajperkę do Sovereigna , chyba że ktoś inny jeszcze z Szanownych Forumowiczów stosuję taką sondę i podzielił by się swoimi spostrzeżeniami 8-) .?
pozdro.

kormoran

Wysłany: 2010-04-15, 21:39   

Witam, niestety nie kupiłem tej cewki, nie udało mi sie znaleźć innego źródła niż sklep Kellyco.
A firma DeTech jest prawdopodobnie z Bułgarii.
Sklep Viking milczy, towar z Detech ściągają raz na kwartał, takie info dostałem.
Mam kolege w USA, spróbuje może przez niego, ale predko to chyba nie bedzie, jak coś sie zmieni to napisze. Na razie musi mi wystarczyć 10", jakoś to przeżyje :)

pozdrawiam

qrten

Wysłany: 2010-04-15, 22:32   

Cześć , dzięki za odpowiedź , w grę wchodzi jeszcze snajperka Coiltek Little Joey 10 x 5 , też do Sovereigna , w sumie to zaraz zasięją pola i chyba jakis zakup przełożę na jesień 8-) . Jakiś czas temu była prawie nowa snajperka Detecha do Sovereigna na allegro za 250 złoty żałuję trochę że nie wziąłem .
Dziś rozglądałem się za snajperką w internecie znalazłem Exceleratora 4,5 " x 10" firmy Detech za 120 Euro we Włoszech tylko przesyłka trochę droga 40 Euro :-/ , no i ktoś sprzatnął coiltka z ebaya za 400 zł był używany wraz z przesyłką z GB , gdzie przesylłka wynosiła nieco ponad 20 zł w porównaniu z Italią spora różnica . :-? .
pozdro.

qrten

Wysłany: 2010-04-26, 19:07   

Witam.
Jakby ktoś szukał snajperek do sovereigna podaje linki ( na dole ):
ta druga oferta tak jak pisałem wyżej 160 euro z przesyłką , pierwszy link nie wiem jaki koszt przesyłki .
Niedawno była używka za 60 funtów ta 5cio calowa , w podanym przeze mnie linku nówka 75 funtów ;-) , 1. oferta chyba niezła , jakby ktoś znalazł lepsze proszę wklejać :-D

http://www.detector-distr...elab.spares.htm
http://http://www.metaldetectore.com/cat156.htm
pozdro

kormoran

Wysłany: 2010-04-26, 19:51   

Cześć, czy chodzi o cewke EXCELERATOR COIL 4,5"X7"DD EQ PRO, (w 2 linku?) - http://www.metaldetectore.com/cat156.htm :
jak tak jest również dostepna w sklepie Viking - http://www.viking.waw.pl/akcesoria.php
z tym że ponoć nie jest dedykowana do Suwerena?

Pozdrawiam

qrten

Wysłany: 2010-04-26, 20:12   

Cześć , ta z vikinga to nie jest do Sovereigna , choć wygląda podobnie lub identycznie ,. mi się wydaje że do sovereigna widziałem kiedyś taką samą tylko z kolorem niebieskim zamiast czerwonego :->
pozdro.

Odpowiedz do tematu