Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Sprowadzanie wykrywaczy z Wielkiej Brytanii
Autor Wiadomość
Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
  Wysłany: 2011-03-24, 00:03   Sprowadzanie wykrywaczy z Wielkiej Brytanii

Ponieważ dostaję sporo pytań na PW i maila z prośbą o pomoc w kupnie sprzętu w UK (nie ma się co dziwić bo ceny są tu świetne na używki), postanowiłem napisać to ogłoszenie i wyjaśnić na czym wszystko polega, żeby zaoszczędzić i wam i sobie sporo czasu i pisania 8-)

Jeśli ktoś "poluje" czy zauważy sprzęt na brytyjskim Ebay, który chciałby kupić, proszę w pierwszej kolejności o przesłanie linku do aukcji, bo w wielu wypadkach mogę odradzić kupno lub wysłać w waszym imieniu maila do sprzedawcy z pytaniem o szczegóły dotyczące sprzętu, możliwości bezpośredniej wysyłki za granicę itp. Jeśli się już na coś zdecydujesz i sprzedawca nie oferuje opcji wysyłki do PL to procedura wygląda następująco:

- Kupiec z PL wpłaca na moje konto w PL równowartość kwoty zakupu w złotówkach, według kursu w danym dniu, przy czym kwota ta musi się znaleźć na moim koncie ZANIM dokonam zakupu u sprzedającego.
- W przypadku opcji "Buy Now"/"Kup Teraz" jest to pełna kwota za sprzęt, plus koszt wysyłki od sprzedającego do Walii gdzie mieszkam (jest zawsze podany w opisie aukcji jako opłata pocztowa lub kurierska wewnątrz UK) i koszt przesyłki kurierskiej z Walii do Polski (obecnie jest to 20 funtów za przesyłkę do 15KG).
- W przypadku trwającej aukcji, proszę o ustalenie swojej maksymalnej kwoty jaką możesz zapłacić za sprzęt i wpłacenie tej kwoty na moje konto j.w. Do zakończenia aukcji używam strony "snajperskiej" w której wpisuję ustaloną kwotę. Jeśli zostanie ona osiągnięta i aukcję wygrywamy to sprzęt zakupuję a różnicę wpłacam z powrotem na twoje konto. Jeśli aukcja została przegrana pieniądze wracają do ciebie w całości, lub możesz zdecydować o przedłużeniu polowania na kolejną okazję. Twój wybór.
- Jedyna opłata o jaką proszę za tę usługę to 10 funtów, które powinno pokryć koszt wypłaty wpłaconej w Polsce kasy z brytyjskiego bankomatu (jest to zwykle od 5ciu do 10ciu funtów, w zależności od banku) oraz koszt przepakowania paczki od sprzedawcy do nadania do kupującego w Polsce.
- Zakupiony sprzęt wysyłany jest przez firmę kurierską w soboty (wymagają żeby zgłosić odbiór paczki minimum tydzień wcześniej) i zwykle jest u odbiorcy w Polsce we wtorek lub środę.
- Ponieważ jest to wyłącznie forma pomocy o czysto niekomercyjnym charakterze, nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne niezadziałanie strony snajperskiej (rzadko bo rzadko, ale jednak czasem się zdarza), spóźnienia kuriera, czy niesprawność sprzętu. Na życzenie mogę sprzęt przed wysyłką sprawdzić i w przypadku gdyby był niesprawny czy niezgodny z opisem aukcji, odesłać do brytyjskiego sprzedawcy.

- Jeśli chodzi o zakup nowego sprzętu w brytyjskich sklepach to mogę jedynie pomóc w korespondencji, tak żeby sprzedający nie pomylił adresu itp. Mogę też oczywiście doradzić co do cen czy modelu, ale nie pośredniczę w zakupach w sklepach bo nie chcę być później posądzany o czerpanie jakiejś prowizji czy coś w tym stylu :-> Generalnie odradzam kupowanie nowych sprzętów, zwłaszcza tych, gdzie sprzedawcy oferują mnóstwo dodatkowych akcesoriów jak łopatki, pokrowce, słuchawki itp. Czasem jest to atrakcyjne, ale zwykle to tylko sprytny zabieg marketingowy 8-)

- Powyższe tyczy się WYŁĄCZNIE Thesaurowiczów, czyli pomoc wyłącznie "między nami poszukiwaczami"! Nie pomagam handlarzom i osobom, które w ten sposób chcą sprzęt ściągnąć by na nim szybko zarobić. Nie przyjmuję też żadnych takich propozycji na PW (a było ich kilka :lol: ), także proszę sobie zaoszczędić nerwów i nie pisać w takiej sprawie :->

rico 

Wysłany: 2011-03-25, 16:41   

Ja korzystałem z pomocy Vana i wszystko poszło gładziudko :) Doradztwo ,transport (all inclusiv ;P) pełna pomoc i współpraca. Ściągałem Whitesa Mxt z Ebaya i wszystko wyglądało tak jak to opisał Van chyba po za jednym .... paczka przyszła szybciej niż się spodziewałem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

łubudubu

Wysłany: 2011-04-09, 14:07   

Mi nie udało się dokonać zakupu na ebayu ale mogę potwierdzić słowa rico. Początkowo miałem obawy czy zaufać i wysłać pieniądze VanWordenowi ale okazało się, że moje obawy były nieuzasadnione. Van to porządna firma i jeżeli komuś proponuje pomoc, to warto z tej pomocy skorzystać. Pozdrawiam

zabor 

Wysłany: 2011-04-10, 14:59   

Za chwilę firma z Warszawy na V... wyśle za VW "chłopców z miasta" :mrgreen:

... my preciouss ...

pulkownikL 
pułkownik L

Piwa: 4/8
Wysłany: 2011-07-03, 16:17   v3

ja powoli i z mozołem zbieram na spectrę z drugiej ręki,powiedzcie panowie jakie ceny sie trafiają na wyspach?na alegro do 4tysi idzie trafić,niestety moje ciułanie kasy jeszcze troszkę potrwa ale może kiedyś poproszę wielkiego VW, o pomoc,pozdrawiam

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2011-07-04, 15:09   

Spectra dobrze trzyma cenę, choć zdarzają się okazje.. Myślę, że od 700 funtów w górę tyle, że raczej rzadko kiedy są dostępne używki.

pulkownikL 
pułkownik L

Wysłany: 2011-10-23, 15:22   

jedno pytanko,kupujac na ebay gbr z wysylka na niemcy(tu mieszkam) uzywki to czy dopakuja mi jakies oplaty celne itp,sa dwie spektry po 800 euro z chakiem ale jak to sie ma z tym zebym sie nie zdziwil,tak na zapas pyzam bo tak planowo dopiero w styczniu dozbiera taka sume,wiec mi sie nie spieszy,jak szanowny Van Worden to widzisz?wszedzie pisza o podatku,oplacie celnej,a na ebay de nie ma takich trafow,pozdrawiam,fakt ze to v3 a nie v3i ale tej drugiej cena pewnie bedzie wyzsza,pozdrawiam,juz sie slinie na sama mysl wymarzonego sprzetu :-P , :mrgreen: :mrgreen:

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2011-10-23, 16:58   

Wewnątrz unii nie obowiązuje opłata celna.

pulkownikL 
pułkownik L

Wysłany: 2011-10-23, 17:40   

bogu dzieki,dzieki za expresowa odpowiedz,az mi ulzylo,wiec do wiosny przybedzie nastepny fan whitesa,pozdrawiam :-)

daro 
PHEC Thesaurus

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2011-10-23, 18:05   

Tak jak Van napiaal-wiec nie stresuj sie i wyluzuj szorty...Ja tez mialem sraczke zamawiajac meble ogrodowe i i grila z holandii i niemiec.Doszlo bez cla i szybciej niz lokalna przesylka z UK

kuczman
Ambersafari

Wysłany: 2011-10-24, 05:43   

E-bayowalem z Vanem w przeszlosci. Snajperek dziala sprawnie. Calosc sprawy tez.

andrzejput 
PHEC Thesaurus
Słońce świeci zawsze :-)

Piwa: 4/1
Wysłany: 2012-01-19, 21:47   

Van jak tak czytam to zaczynam cie podziwiać normalnie prawie jak Ojciec Dyrektor martwisz się o swoich. :mrgreen: No bracie chylę czoła :!: :!: :-D

jerzydom 
PHEC Thesaurus
jeż

Piwa: 123/38
Wysłany: 2012-01-19, 21:55   

Andrzejput piszesz prawdę. W jednym z postów Van wspominał, że mało brakowało aby miał coś trochę wspólnego z Ojcem Dyrektorem :mrgreen:

Największą tajemnicą jest to co przyniesie nam jutro.

Van Worden 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2012-01-20, 00:04   

Wyjdzie, że znowu coś mitomanizuje, ale żeby było śmieszniej to w czasie o którym pisze jerzydom moim nauczycielem historii był nie kto inny jak obecny Pan Prezydent RP :-D Znajdą się pewnie złosliwcy twierdzący, że to pewnie stamtad mam te dziwne poglądy, ale tak na serio było i muszę powiedzieć, że miło wspominam ten czas i wiedzę ówczesnego, skromnego nauczyciela historii ;-)

daro 
PHEC Thesaurus

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2012-01-20, 00:45   

Van-jakbys mu wtedy przynosil na lekcje historii fanty i mowil ze znalazles wykrywaczem to i prawo dla owczesnych poskich poszukiwaczy byloby bardziej liberalne ;-)

Odpowiedz do tematu