Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Proxima- ustawienia na drobnicę
Autor Wiadomość
Ivvan

Wysłany: 2009-08-09, 21:25   Proxima- ustawienia na drobnicę

Witam
Temat już niby omawiany ale pozostaje wiele znaków zapytania. Od roku chodzę z proxima na monetki i mimo tego że jestem zadowolony chciałbym znaleźć idealne ustawienie dyskryminacji, czułości itp aby wyciagnąć maksimum zadowolenia z efektów.
Chodzę na dyskryminacji w zakresie -20 do -10 i nie stosuje dyskryminacji wybiórczej. Zastanawiałem się czy nie powinienem jej uzyć gdyż często kopię śmieci aluminiowe i cynkowe które łatwo dałoby się wyciąć. Pytanie czy w ten sposób nie wytnę sobie cienkich sreberek które i tak bardzo rzadko z pod łopatki wypadają.
Nurtuje mnie równiez sprawa złotek. Czy wam uzykownikom proximek zdarza się je wyciągać? Bo mi mimo już dość długiego stażu w poszukiwaniach nie udało się trafic żadnego, nawet biżuterii. Jak więc wygląda sprawa z wykrywaniem złotek przez proximę?
Pozdrawiam

,,Na wojne nie idziesz po to, aby zginąć za swoją ojczyznę, ale po to, aby jakiś inny s*******n zginął za swoją" gen. G. Patton.
Postaw piwo autorowi tego posta

uben 
PHEC Thesaurus

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2009-08-09, 21:35   Re: Proxima- ustawienia na drobnicę

Ivvan napisał/a:
Nurtuje mnie równiez sprawa złotek. Czy wam uzykownikom proximek zdarza się je wyciągać? Bo mi mimo już dość długiego stażu w poszukiwaniach nie udało się trafic żadnego, nawet biżuterii. Jak więc wygląda sprawa z wykrywaniem złotek przez proximę?
Nie należy się tym przejmować .Kosi sreberka to i nie powinna ominąć złotka . Po prostu nie trafiłeś cewką w miejsce gdzie było złotko , więc przez taki staż chodzenia jak to opisujesz nie było możliwości wyciągnięcia żółciaków :lol:

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2009-08-09, 22:38   

Tak jak napisał uben - spokojnie znajdziesz złotko pod warunkiem, że machniesz nad nim cewką
;-)
Twoje ustawienia są jak najbardziej w porządku i nie bój sie kopania folii i aluminium bo któregos pięknego dnia Ci się to opłaci 8-)

GrzegorzB 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2009-08-11, 12:40   Re: Proxima- ustawienia na drobnicę

Ivvan napisał/a:
Zastanawiałem się czy nie powinienem jej uzyć gdyż często kopię śmieci aluminiowe i cynkowe które łatwo dałoby się wyciąć. Pytanie czy w ten sposób nie wytnę sobie cienkich sreberek które i tak bardzo rzadko z pod łopatki wypadają. Nurtuje mnie równiez sprawa złotek. Czy wam uzykownikom proximek zdarza się je wyciągać?

Np współczesne polskie moniaki, lekko nadgryzione przez sól morską, zwykle dają sygnał w tym samym zakresie co folia aluminiowa. Łańcuszek ze srebra lub złota zaś da dokładnie taki sam sygnał jak poszarpane fragmenty śniadaniowej folii. Zazwyczaj tylko jednorodny i o regularnym kształcie przedmiot daje czysty jednoznaczny sygnał, a to i tak pod warunkiem że nie jest głęboko i nie ma "sąsiadów".
To co wyciągniesz jest wyłącznie częścią wspólną efektów Twojej wytrwałości i dokładności, jakości sprzętu i szczęścia. Celowo napisałem "częścią wspólną". Brak lub niedostatek dowolnego z elementów zmniejsza szanse. Niby wszyscy o tym wiedzą, ale CHĘTNIE zapominają i np popadają w ekscytację sprzętem albo dla odmiany twierdzą że "i tak wszystkie monety leżą płytko".

szamann1

Wysłany: 2009-08-14, 00:47   

Myślę że warto kopać niepozorne sygnały, bo nieraz coś ciekawego wyskoczy znienacka. Proxima służy mi już chwilę i jestem z niej zadowolony, co prawda złotka również nie znalazłem, ale ciągle mam nadzieję :mrgreen: . Wiadomo że ze złotem jest jak jest ;-) .

zabor 

Wysłany: 2009-08-19, 19:27   

Wszystko prawda co chopoki piszą :mrgreen:
Dodam tylko , że warto kopać (szczególnie na Proximie) głębokie sygnały z pogranicza przerdzewek
bo jest "złośliwa" i na krańcowych głębokościach straszna z niej kłamczucha ;-)

Pozdrawiam B.

Denar

Wysłany: 2009-08-21, 17:04   

Szukam 19 lat i każdego roku miałem złoto, najwięcej 19 sztuk w roku. Teraz tego złota wydaje się być mniej i co roku ilość znalezionych sztuk spada.

Nie liczę złota znalezionego na zlecenie, tego co roku też jest kilka sztuk.

Ivvan

Wysłany: 2009-08-21, 17:09   

No to moje złotko też tam gdzieś pewnie leży. W sumie ta proximka dziwna jest. Cały czas mnie na zmiane denerwuje i zaskakuje. Czasem wyciągnie coś drobnego niemalże z otchłani piekieł gdy już mi sie nie chce kopać a czasem ledwie popierduje nad boratynką z 10cm. Plony jednak zawsze miałem porównywalne lub większe z kolegami więc chyba jest ok.
Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

,,Na wojne nie idziesz po to, aby zginąć za swoją ojczyznę, ale po to, aby jakiś inny s*******n zginął za swoją" gen. G. Patton.

Denar

Wysłany: 2009-08-21, 17:21   

Złoto w postaci obrączki czy pierścionka to pikuś, prawdziwym wyzwaniem jest znalezienie złotej monety - można szukać kilkadziesiąt lat i nie znaleźć, a są tacy co mieli w swoim pierwszym roku poszukiwań.
Generalnie im czegoś bardziej się pragnie to trudniej to znaleźć, najlepiej cieszyć się ze wszystkiego, a złoto na pewno wpadnie niespodziewanie.

uben 
PHEC Thesaurus

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2009-08-21, 19:19   

Trzeba mieć bardzo duże szczęście aby złotko znalazło się pod cewką . Nie koniecznie zależy od sprzętu .Trafienie złotka w dużej mierze zależy od miejsca gdzie nastąpiła zguba itp. HS3 nie jest rewelacyjnym sprzętem jeśli chodzi o małe metale szlachetne ale złotko znaleźć potrafi :-P
Ostatnio zmieniony przez uben 2009-08-22, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  

GrzegorzB 

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2009-08-22, 13:14   

Ivvan napisał/a:
W sumie ta proximka dziwna jest. Cały czas mnie na zmiane denerwuje i zaskakuje. Czasem wyciągnie coś drobnego niemalże z otchłani piekieł gdy już mi sie nie chce kopać a czasem ledwie popierduje nad boratynką z 10cm.

Wszystkie wykrywacze tak mają. Stąd się zresztą biorą legendy o niesamowitych osiągach niektórych urządzeń :-D
Zjawisko bierze się stąd, że zakłócenia od gleby potrafią "współgrać z sygnałem" przez co jest on łatwiejszy do detekcji. Ale mogą też go zamaskować i w efekcie płytki cel jest niewidoczny albo prawie.

reglass 
BLACK BOX

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-01-10, 10:44   

Denar napisał/a:
Złoto w postaci obrączki czy pierścionka to pikuś
Denar w tej chwili mówisz o współczesnej biżuterii ? ;-)

Napoleon Bonaparte (1769-1821)

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2011-01-10, 11:08   

Denar ma rację. Pierścionek czy obrączkę można znaleźć na byle plaży czy w parku a złote monety są dość radkie, choć zdarzają się wyjątki. Takim wyjątkiem w Polsce są dukaty holenderskie a np w Krainie Deszczu złote suwereny. W obu wypadkach emisje były tak obfite, że na te monety nie tak trudno się natknąć.

Odpowiedz do tematu