Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Wspomnienia
Autor Wiadomość
uben 
PHEC Thesaurus

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2011-06-15, 21:11   

Van Worden napisał/a:
uben - piękna pasja, ale czemu nie zostałeś w woju, jeśli można spytać?:-D

Kto miał plecy ten został . Widziałem jak się szkolili chłystków po 1,5 wzrostu , widać ze tatuś lub wujek majorem . Po tym policję sobie też odpuściłem z tego samego względu .
Został mi tylko przydział mobilizacyjny jako funkcjonariusz w KMP :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta

marand9 
tesoro

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2011-06-15, 21:17   

uben ty jako wojak lub pies ?
za szlachetny jesteś i swojski żeby się marnować :-D ;-)
to jest moje subiektywne zdanie :-D
co innego ja / kawał sk...na hahaha :kosci:

uben 
PHEC Thesaurus

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2011-06-15, 21:32   

marand9 napisał/a:
uben ty jako wojak lub pies ?
za szlachetny jesteś i swojski żeby się marnować :-D ;-)
to jest moje subiektywne zdanie :-D
co innego ja / kawał sk...na hahaha :kosci:

Kochanowski , fraszka ma przekłamane zakończenie . Harnasia byś dziś odstawił a spróbował nowości szlachetnej pszenicznej z " laleczek "

Wracajmy do wspomnień panowie :568:

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2011-06-15, 21:48   

uben napisał/a:

Wracajmy do wspomnień panowie :568:

I Panie mam nadzieję :-)

zenluton
PHEC Thesaurus
zenON

Wysłany: 2011-06-15, 23:51   

Moje pierwsze znalezisko miało formę dwugłowego pozłacanego orla. Miałem wtedy 8 możne 9 lat. Bawiliśmy sie z kuzynami na terenie budowy drogi. Wystawały mu te głowy z piasku i połyskiwały w słońcu...:)Po tym jak przyniosłem go do domu i opowiedziałem o okolicznościach dostałem szlaban od matki a orla skonfiskował wujek :(
Od kiedy pamiętam w naszej rodzinie krążyła historia jak to moja mama z rodzeństwem znalazła wejście do tunelu a w nim puszkę z niemieckimi markami (widziałem te banknoty)
Tajemnicy lokalizacji wejścia nikomu nie chcą zdradzić...
Przy budowie gazociągu w pobliżu naszego domu koparka odsłoniła piwnice poniemieckich budynków. W jednej z nich znaleźliśmy zdezelowany rower... Mój pierwszy rower:)
Uwaga będzie nie pedagogicznie
Wagarując sporadycznie większość czasu spędzałem we Wrocławskich dessach i antykwariatach
Ach ten zapach...
Mój sp dziadek będąc juz na emeryturze dorabiał jako palacz w bazylice. Pomagałem mu czasami przy dostawie węgla. Przy jednej z takich okazji sprzątaliśmy >smieci < osunięte po remoncie dachu tejże bazyliki. Wśród sterty papierów znaleźliśmy XVII rękopisy (pojedyncze kartki ok 100) jak się okazało były to swego rodzaju stenogramy z miejscowego sądu .

PL Pierwsza wyrywka zrobiona gdzieś przez kogoś w garażu, donos na policje (życzliwość ?) sprawa w sadzie , umorzona...ufff

UK Garrett , 705 ,teraz czas na explorer(chyba:)

Niestety los nie pozwalał na rozwijanie pasji która zawsze gdzieś tam była
Dzis dzięki wyrozumiałości małżonki i córki poświęcam odrobinę czasu którego ciągle brakuje na obcowanie z historia ta namacalna i ta ulotna.
Pozdrawiam wszystkich zakręconych poszukiwaczy skarbów cokolwiek skarbem dla Was jest

reglass 
BLACK BOX

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-11-18, 21:42   

Ja podobnie jak Van zaraziłem się samoróbką. Wykrywało to każdy metal. Co za piękne uczucie było wykopać np. gwoździa. (Nie to co dzisiaj tylko wycinają to żelazo :lol: )

Bardzo lubię szukać pojedynczych monet etc. Ale tak naprawdę kręcą mnie prawdziwe skarby czyli konkretne cele.

Kręci mnie samo przygotowanie opracowanie terenu etc.

Uważam że w prawdziwych poszukiwaniach sprzęt odgrywa tylko rolę narzędzia.

Więcej nie będę pisał bo to przecież Polska :-P

Napoleon Bonaparte (1769-1821)

andrzejput 
PHEC Thesaurus
Słońce świeci zawsze :-)

Piwa: 4/1
Wysłany: 2012-01-19, 23:11   

A to może i ja .Gdzieś w okolicach jak byłem kajtkiem może miałem wtedy lat pięć ormowiec podpalił nam dom na wsi .Dostaliśmy mieszkanie w blokach z przydziału.Po pewnym czasie a są to opowieści mojej matki pojechaliśmy na te pogorzelisko i matka powiadała że zza starej chałupy wyciągnąłem srebrny lichtarz lecz jak to starzy ludzie i zabobonni kazali mi to zostawić że ze spalonego domu nic się nie bierze .Od najmłodszych lat interesowały mnie znaleziska wszelakiego rodzaju od prochu wykopanego na hałdzie piachu przy zabawie w chowanego .od wożenia bomby w reklamówce autobusem która znalazłem gdy wykopywali jakieś fundamenty obok starej porodówki u nas w mieście. Pamiętam ze starszym bratem chodziliśmy do Państwowego Instytutu Meteorologi na śmietnik i wyciągaliśmy stamtąd różne śmieci stare maski przeciw gazowe itp.Raz zrobiłem starą mapę z zaznaczonym miejscem ukrycia skarbów w Pałacu Poniatowskiego w Jabłonnej chodziłem tam jako klajniak z kolegami bo były stare ruiny stajni i lochy jakieś .Starzy ludzie gadali że jest przejście gdzieś tam pod Wisłą na drugą stronę .Zawsze fascynowały mnie znaleziska przeważnie były to śmietnikowe sprawy lecz kto miał mnie ukierunkować w poszukiwaniach jak jeszcze wtedy :-D Van Wordena nie znałem :mrgreen: Potem była długa przerwa lecz marzenia o skarbie pozostały i dziś choć jest dziecko i żona mogę sobie pozwolić na jakieś tam poszukiwania i co za tym idzie na dobrą zabawę i naukę na którą nigdy nie jest za póżno :mrgreen: Pozdrawiam....A po ten lichtarz to chyba wrócę :!:

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2012-08-08, 23:25   

Kolejny przyczynek do autobiografii:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2536303412

Ktoś to jeszcze pamięta? :-o

Odpowiedz do tematu