Forum THESAURUS Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj
 Główna •  Gazeta •  Sklep •  Forum •  Galeria •  Czat •  Kontakt •  Statystyki •  Download
 Ogłoszenie 

...

Poprzedni temat «» Następny temat

Wykopki czas zacząć, tylko jak?
Autor Wiadomość
dmnrns 

Wysłany: 2014-05-06, 14:10   Wykopki czas zacząć, tylko jak?

Witam kolegów.
Sporo czytałem o wykopkach w Anglii, i z tego wynika, że pomimo legalności tego hobby i tak ciężko jest dostać pozwolenie, prawda to ?
W PL bardzo często biegałem z wykrywką po łąkach i planuję teraz kupić wykrywkę w Uk, tylko od czego zacząć? (no wiadomo, od kupna wykrywki począwszy :P )
Od wykupienia licencji NCMD i zapisania do klubu PHEC oczywiście, ale czy to wystarczy?
Czy są takie tereny, gdzie nie muszę starać się od właściciela gruntu o pozwolenie tylko wejść i szukać? (tereny councilu chyba ? )
Fajnie jakby znalazł się kompan do poszukiwań w okolicy (selby, leeds, doncaster, hull itd. )
Pół roku nie chodziłem z wykrywaczem i już mnie trzęsie na samą myśl :mrgreen:
z góry dzięki za odpowiedzi :)
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta

BartUK 
PHEC Thesaurus

Piwa: 43/41
Wysłany: 2014-05-06, 14:29   

Nie ma w UK terenow na ktore mozesz wejsc bez pozwolenia. Przeczytaj dokladnie informacje w temacie o zapisach do klubu. Zapoznaj sie z kodem poszukiwacza i zasadami dotyczacymi zglaszania znalezisk. Lada moment pojawi sie nowa mapa czlonkow na ktorej bedziesz mogl sprawdzic czy sa w twojej okolicy jacys czlonkowie. Rozejrzyj sie za lokalnymi klubami lub/i obserwuj forum bo dosc czesto pojawiaja sie informacje o otwartych kopaniach komercyjnych. Zaaplikuj w NCMD o legitymacje a nastepnie skontaktuj sie z szefem swojego regionu. Po wstapieniu do klubu na pewno znajdzie sie ktos kto ci podpowie jak starac sie o pozwolenia lub np. jak napisac list do farmera. W miedzyczasie czytaj forum bo jest ono skarbnica wiedzy i z pewnoscia znajdziesz tu wiekszosc odpowiedzi na swoje pytania.

messagevoice 
PHEC Thesaurus

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2014-05-06, 14:56   

witaj; tak jak napisal kolega BartUK zacznij od NCMD i jak sie tam zarejestrujesz to prosze o kontakt ze mna na PW. Oczywiscie jak bedziesz mial jakiekolwiek pytania - to tez serdecznie zapraszam.

messagevoice

..... ale we dni Głosu Anioła Siódmego dokona się tajemnica Boża...

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2014-05-06, 18:23   

I najważniejsze - nie przejmuj się bo uzyskanie pozwolenia nie jest wcale takie trudne :-o
Witaj na Wyspie Skarbów :564:

Anti197805 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2014-05-06, 21:33   

Heja. Ja Ci powiem tak-jeśli nie masz auta i nie mówisz dobrze po angielsku to nie nastawiaj się ,że dużo pokopiesz....Byłem w Londynie w zeszłym roku na parę miesięcy a teraz jestem od trzech.Praktycznie co tydzień pytam się na czacie czy ktoś jedzie i czy można dołączyć,zapisałem się do klubu,założyłem na forum osobny wątek,że szukam znajomych z którymi mógłbym się gdzieś wybrać na kopanie i wiesz ile razy byłem na wykopkach?-raz...Tak,że nie oczekuj zbyt wiele co byś się nie rozczarował jak ja.Pozdrawiam.

dmnrns 

Wysłany: 2014-05-06, 22:09   

Dzięki za odpowiedzi ;)
Niestety Anti auta nie mam, ale po angielsku mówię :P
Planuje kupić niebawem Euro ACE (przyzwyczajenie z PL jak chodziłem z 250tką), na początek w UK wystarczy, później pomyślę nad AT Pro :P
I wtedy licencja.
messagevoice: Widze, że mieszkasz w tym samym hrabstwie. Fajnie, bo od jakiegoś czasu już, szukałem kogoś kto mógłby mi pomóc przebić się jakoś przez to wszystko i pokazać co i jak. Wypić piwko :564:
Mam nadzieje, że niedługo już gdzieś połażę, bo jak widzę co kolega w PL znajduje, to mam chęć wrócić :P
BTW. Wszystkie znaleziska które wykopiemy, mamy obowiązek zgłaszać i dokładnie opisywać miejsce znajdki ?
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam ;)

Van Worden 
PHEC Thesaurus
Adminrał - historyk armator;-)

Piwa: 180/220
Wysłany: 2014-05-07, 11:46   

Anti197805 - brak samochodu rzeczywiście jest pewnym problemem, ale na forum zamkniętym regularnie pojawiają się informacje o kopaniach komercyjnych organizowanych przez różne firmy. Zwyykle raz czy dwa razy w miesiącu, więc jeśli jesteś zainteresowany to pisz w takich wątkach i jeśli jedzie jakiś klubowicz to na pewno możesz się dogadać żeby gdzieś Cię po drodze zabrano.

pantarhei 
PHEC Thesaurus

Piwa: 21/14
Wysłany: 2014-05-07, 11:56   

yorkshiresearchersevents.com

Oni organizuja kopania raz, dwa razy w tygodniu. Kopanka w okolicach leeds, york, shelby. Chlopaki od nas z forum jezdza no i ja czasem tez ;-) . Musisz sie tam tylko zarejstrowac.

MałyCF 
PHEC Thesaurus

Piwa: 10/6
Wysłany: 2014-05-07, 21:15   

Witam dmnrns, ja jestem z Doncaster. Na razie jedyne kopanie na którym byłem to ogródek za domem ;) , jeszcze nie załatwiałem sobie kwitów, ale powoli będzie trzeba. Bo ciągnie w teren.

Ale jak wyżej było napisane, brak auta to spory kłopot. Więc z tego względu na razie się jeszcze nie zapisywałem nigdzie.
Poza tym mam tu w okolicy jeszcze dwóch znajomych, co mają chęć też wyrobić pozwolenia, także ekipa może się powiększyć.

tara20 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2014-05-08, 18:23   

witam wszystkich.
chcialbym dowiedziec sie od czego zaczac przygode z wykrywaczem w anglii krok po kroku.
wykrywacz juz mam. mieszkam w oxfordzie. niestety nie znam w anglii nikogo kto mialby doczynienia z poszukiwaniem. z gory dzieki za pomoc.

p.s.
co to jest NCMD?

BartUK 
PHEC Thesaurus

Piwa: 43/41
Wysłany: 2014-05-08, 18:49   

tara20, Jesli chcesz sie czegos dowiedziec to szukaj na forum. Znajdziesz tu odpowiedzi na wiekszosc pytan. O NCMD poczytaj tutaj http://www.ncmd.co.uk/about%20us.htm.

dmnrns 

Wysłany: 2014-05-08, 19:21   

MałyCF, Fajnie, nie ma to jak w grupie :P
Ja planuje w przeciągu 2 miesięcy nabyć wykrywacz i licencję, pisz na priv. jak coś ;) Dogadamy się co i jak, itd. itp ;)
W kontakcie.

tara20 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2014-05-22, 00:28   

w jaki sposób dowiedziec sie do kogo nalezy kawalek laki, lasu czy pola?

tara20 
PHEC Thesaurus

Wysłany: 2014-05-22, 00:44   

a tak przy okazji. jest tu moze ktos z oxfordu?

pantarhei 
PHEC Thesaurus

Piwa: 21/14
Wysłany: 2014-05-22, 07:50   

Popytaj sie ludzi mieszkajacych w poblizu pola o ktore ci chodzi, prawdopodbnie beda znali wlascicieli ;)

Odpowiedz do tematu