Wykopki czas zacząć, tylko jak?
Odpowiedz do tematu

:
OK SZUKAM KOGOŚ KTO MORZE MNIE ZABRAĆ NA WYKOPKI Z OKOLIC SUTTON SURREY I LONDYNU :) z chęcią tesz zapisze się do jakiegoś british clubu Wiadomo o co biega o kopanie na legalu itd. Wszystko już mam co potrzebne... (OSTATNIO OPRUCZ HUMORU) jak jest ktoś obeznany i skory do pomocy to proszę o pw lub (skeyp zlociutki1980) lub proszę dzwonić 07772495714 :D :564: :564: :564:

Złoty80 :)
:
witam ponownie.
a koncu przejrzalem prawie cale forum i mam kilka pytan jako poczatkujacy :)
1) czy legitymacja ncmd jest niezbedna?
2) czy musze koniecznie byc czlonkiem jakiegos klubu?
3) czy moge prowadzic poszukiwania bez dwoch wyzej wymienionych, tylko za zgoda wlasciciela gruntu?
4) czy moge zostac czlonkiem klubu bez legitymacji ncmd?
5) czy w anglii mozna prowadzic penetracje wod za pomoca magnesu neodymowego? jesli tak to czy sa potrzebne jakies zezwolenia/licencje?
6) jak dlugo zazwyczaj czeka sie na odpowiedz od councilu na zapytanie o przeszukanie jakiegos terenu, i czyu lepiej pisac czy udac sie do nich osobiscie?
7) czy do klubow mozna dolaczyc tylko na poczatku roku czy obojetnie kiedy sie chce?
8) czy lepiej zostac czlonkiem klubu ze swojej okolicy czy nie ma to zadnego znaczenia?
wiem ze niektore z odpowiedzi sa juz na forum ale nie mam juz sily tego wszystkiego przegladac, wiec prosze o odpowiedzi tych ktorzy maj chwile czasu i juz to wszystko wiedza ;) pewnie zaraz po wyslaniu tej wiadomosci przypomne sobie jeszcze kilka pyatn :-P dzieki z gory za pomoc

:
Bez legitymacji zaden klub Cie nie przyjmie, chyba ze klub zalatwia legitymacje wiec i tak bedziesz ja musial miec. Na kopania komercyjne z jakimkolwiek klubem musisz miec legitymacje (chodzi o ubezpieczenie). Poszukiwania mozesz prowadzic bez legitymacji, wystarczy tylko zgoda wlasciciela terenu. Co do odpowiedzi z councilu do 14 dni w wiekszosci przypadkow jesli chodzi o list, mailem duzo szybciej, czasem nawet na drugi dzien ale jest to instytucja "panstwowa" moga odpisac kiedy im sie zachce. Zawsze lepiej wszystko zalatwiac osobiscie. Jednak pismo o zgode i tak bedziesz musial napisac, niezaleznie od wyniku rozmowy. Mozesz byc czlonkiem wielu klubow naraz. Czy blisko czy daleko od domu, to juz Twoja decyzja. Co do pyt nr.7, znajdziesz info na stronie kazdego klubu, lub odpisza po napisaniu emaila.

"what goes around comes around"
:
wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi. mam jeszcze pare pytan.
1) czy wyrabiajac sobie legitymacje ncmd bede musial brac udzial w roznego rodzaju zjazdach/spotkaniach/glosowaniach? sa jakies dodatkowe skladki?
2) ktora opcje czlonkowstwa powinienem wybrac w ncmd?
przy okazji chcialbym zostac czlonkiem waszego klubu, ale wiem ze w tym roku juz nie przyjmujecie.

:
NCMD placisz raz na rok, zadnych zjazdow, egzaminow, dodatkowych oplat niema. Wybierasz opcje "New member" podajesz imie i nazwisko, placisz, legitymacja przychodzi na adres jaki masz w paypal (w przypadku platnosci paypalem, karta nie placilem tam). Co do przyjec do klubu, ja czlonkiem nie jestem, ale z tego co wyczytalem na ten rok zapisy zamkniete. Meila mozna zawsze wyslac, nigdy nie wiadomo ;) .

"what goes around comes around"
:
ok. dzieki jezcze raz za pomoc.
wlasnie kupilem legitymacje. jak tylko przyjdzie napisze do councilu o pozwolenie na szukanie w jednym parku w oxfordzie :) .
i jeszcze raz ponawiam pytanie czy ktos uzywal w anglii magnesu neodymowego? jesli tak to co znalezliscie i czy byly problemy z pozwoleniem?
pozdrawiam

:
Pozwolenie na magnes? :-)

kazdy mysli o sobie tylko ja mysle o mnie
:
Na magnes możesz łowić za zgodą właściciela terenu. Council bym sobie odpuscił i skupił sie na farmerach i lokalnych klubach.

"By working hard and saving my money, I intend to become an immortal superman." - Patient 106
:
panowie jak długo czeka sie na legitymacje z ncmd? czekam juz tydzien i dalej nic mi nie przyszlo :-|

:
Bez stresu. Do poniedzialku dojdzie

kazdy mysli o sobie tylko ja mysle o mnie
:
witam ponownie.
w tym tygodniu wybieram sie do okolicznych farmerow z zapytaniem o zgode na poszukiwanie wykrywaczem. chcialbym zapytac jak w ogole zaczac rozmowe? zapukac do drzwi i prosto z mostu: dzien dobry czy to pana pole bo chcialem sobie tu troche pokopac? czy jest jakis sprawdzony sposob ktory sprawia ze rolnicy czesciej sie zgadzaja? mam sciagniety formularz do podpisania dla mnie i rolnika i mam tez legit. ncmd.
z gory dzieki za pomoc :)

:
Prosto z mostu jest równie dobrą metodą jak każda inna :) Dobrze jest mieć ze sobą lokalne mapy, moze zdjęcia lotnicze, i przekonać właściciela, że chodzi o poznawanie lokalnej historii terenu a każdym ciekawym spostrzeżeniem i znaleziskiem natychmiast się z nim podzielisz.

"By working hard and saving my money, I intend to become an immortal superman." - Patient 106
:
moga byc mapy wydrukowane z google map? czy musza byc jakies specjalne z nr dzialek czy cos takiego?

:
Z powodzeniem takie właśnie wystarczą. Im więcej będziesz miał informacji pokazującej autentyczne zainteresowanie danym terenem, tym lepiej dla Ciebie :-)

:
ok, dzieki

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum