Brzegi rzek...
Odpowiedz do tematu

: Brzegi rzek...
Witam, wie ktos moze jak to jest z brzegami rzek? Do kogo nalezy taka ziemia? Chodzi mi od odcinek pomiedzy polami a sama rzeką. Czesto jest to odcinek od kilku do kilkanastow metrow szerokosci "nieuzytku". Bardzo czesto jezdze powedkowac i mysle o zabraniu ze soba wykrywacza, a niechcialbym robic tego bez zezwolenia. Dodam tylko, ze aby moc lowic w tym miejscu trzeba byc czlonkiem klubu wedkarskiego do ktorego naleze. Jak myslicie to oni będą decydowac o pozwoleniu, czy sa tylko raczej dzierzawcami gruntu?

:
Było już o tym na forum. Każdy fragment brzegu, niezależnie od tego czy są to nieużytki czy tereny zagospodarowane, ma w UK swojego właściciela. Największym posiadaczem ziemskim jest Crown Estate, wiec zacznij od uzyskania pozwolenia od nich. Jeśli interesujący Cię fragment brzegu nie należy do CE to znajdź właściciela i uzyskaj od niego zgodę. Zwykle nie ma z tym problemów. Nasze stowarzyszenie także może pomóc w uzyskaniu takiego pozwolenia.

"By working hard and saving my money, I intend to become an immortal superman." - Patient 106
:
Złorzyłem dzisiaj aplikacje i z automatu dostałem rocze zezwolenie na tereny (the crown estate)
Podaje linka jak by ktoś jeszcze potrzebował permitu
http://www.thecrownestate...etal-detecting/

Złoty80 :)
:
To zezwolenie obejmuje tylko niektore fragmenty wybrzeza i tereny zalewowe. Sprawdz na mapach zanim gdzies sie wybierzesz.

Some Men are Wise, Some Otherwise !
-------------------------------------------------------
:
Tak wiem sprawdzałem, najważniejsze że za darmo :) z tego co pamietam z mapy to nadmorskie okolice aż po Portsmund ale napewno upewnienie się jeszcze raz przed wyjazdem gdziekolwiek :) dzieki :-)

Złoty80 :)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.