"...Jeśli sądzisz, że chciałbyś być poszukiwaczem ale nie jesteś pewien czy żona będzie z tego zadowolona albo wątpisz że mógłbyś spędzać tyle czasu poza swoją regularną pracą lub obawiasz się, że jako kobieta stracisz część swojej kobiecości, to w rzeczywistości wybór już został dokonany. Poszukiwanie skarbów jest bowiem nie tyle zawodem co stylem życia..."
- Howard Jennings

Już wkrótce możliwość
pobrania
Thesaurus News
w wersji do wydrukowania.
Zapraszamy na inne strony serwisu: THESAURUS
A może warto...

8 lat odsiadki dla złodzieja skarbu

Złodziej, który odsiaduje wyrok ośmiu lat więzienia za kradzież cennych przedmiotów z muzeum skarbów z wraków w Nowej Zelandii, odmawia zdradzenia miejsca ukrycia  kosztowności.
W muzeum znajdowało się wiele znalezisk i podwodnych skarbów w tym klejnoty Rotschildów.

Skarb Wikingów odkryty na Gotlandii Dwóch młodych eksploratorów znalazło skarb datowany na X wiek.

"Najpierw wyszedł pojedyńczy srebrny krążek, który rozpoznałem jako mającą 1000 lat monetę arabską" - mówi jeden ze znalazców. Bracia zaczęli się rozgladać za innymi monetami i szybko zrozumieli, że znaleźli coś bardzo cennego.

Zagadka rozwiązana? Naukowcy rozpracowują starożytny komputer

Jak twierdzą specjaliści, niezwykła maszyna wyłowiona z wraku rzymskiego statku, który zatonął około 2000 lat temu, okazała się precyzyjnym instrumentem do śledzenia ruchu gwiazd i planet. Naukowcy z Uniwersytetu Cardiff w Walii, użyli promieni Roentgena by odsłonić mechanizm dziwnej maszyny.

Przełomowy wykrywacz czy tylko sprytna hybryda? Fisher odsłania nowy model detektora po fuzji z Bounty Hunterem 

Jeden z najsłynniejszych producentów wykrywaczy metali, firma Fisher, wykupiona niedawno przez First Texas, właściciela marki Bounty Hunter, prezentuje pierwszy z nowych wykrywaczy.

Niezwykłe odkrycie naszych poszukiwawczych kolegów

Gdy Labeoo, nazywany przez przyjaciół Labciem i jego poszukiwawczy kompan Kamil, wybierali się na kolejny wypad z wykrywaczami metali, nie wiedzieli, że za kilka dni staną się odkrywcami jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w naszym kraju. Ich poszukiwania przyniosły zaskakujące rezultaty w postaci kilkudziesięciu przepięknych przedmiotów z brązu i odkrycia potężnego i nieznanego cmentarzyska tzw "grupy olsztyńskiej" z okresu wędrówek ludów. Reakcja archeologów była błyskawiczna i bardzo pozytywna. Czy to zapowiedź zupełnie nowej ery w stosunkach poszukiwacze - archeolodzy? Przeczytaj obszerną relację o tym unikalnym odkryciu....

Złoto Północy w Gdańsku

Targi na które zjadą wystawcy i pasjonaci z całego świata, to jedna z najważniejszych imprez tego typu. Amberif to nie tylko wystawa jubilerska, to rowniez wiele imprez i ekspozycji towarzyszacych takich jak galerie sztuki, galeria paleontologiczna, laboratorium bursztynu czy seminaria naukowe, konkurs Elektronos 2007 i inne...

Gorączka złota w Szkocji
Odkryto list który może prowadzić do złota prawnuczka króla Sobieskiego.  

List odnaleziony przypadkiem w sklepie z antykami, może stanowić rozwiązanie zagadki, której od ponad dwustu lat nie udało się rozwiązać historykom i poszukiwaczom skarbów. Na rozsypującym się już papierze, spisane zostało przedśmiertne wyznanie jednego z jakobińskich żółnierzy Księcia Karola Edwarda Filipa Kazimierza Stuarta "Młodego Pretendenta", syna Jakuba Stuarta i Marii Klementyny Sobieskiej, który w 1745 roku przegrał ostatecznie swą kampanię o brytyjską koronę. Poszukiwania złota, które miało być dla niego przetransportowane z Francji a po bitwie pod Culloden, zaginęło w tajemniczych okolicznosciach.W naszej gazecie przeczytasz także:

Część poszukiwaczy, która zastanawia się właśnie nad zakupem swojego pierwszego wykrywacza albo zmianą na inny model, sugeruje się w swoim wyborze testami porównawczymi, które czasem są zamieszczane tu i ówdzie.

W pierwszym okresie II wojny światowej, niemieckie U-booty siały postrach wśród statków alianckiej floty. U-505 został schwytany w 1944 a znalezione na jego pokładzie dokumenty i dwie maszyny szyfrujące "Enigma", zmieniły bieg wojny...

Rewelacyjny materiał dla każdego poszukiwacza przygotowany przez fachowca - naszego kolegę Elnia. Od kilku lat zbiera on dane od poszukiwaczy amatorów i na podstawie tychże oparacowuje m.in. mapę znalezisk rzymskich monet w Polsce.                                            

Myśleliście kiedyś o tym żeby zostać profesjonalnym poszukiwaczem skarbów? Jak to jest kiedy wszystko zależy od naszej decyzji i kiedy naszym jedynym celem są poszukiwania? Po raz pierwszy w Polsce rewelacyjna autobiografia autentycznego poszukiwacza skarbów, który dla złota i przygody poświęcił całe swoje życie.. Zapraszamy do lektury....

Copyright © by Thesaurus News 2007.
All Rights reserved ®