"...Jeśli sądzisz, że chciałbyś być poszukiwaczem ale nie jesteś pewien czy żona będzie z tego zadowolona albo wątpisz że mógłbyś spędzać tyle czasu poza swoją regularną pracą lub obawiasz się, że jako kobieta stracisz część swojej kobiecości, to w rzeczywistości wybór już został dokonany. Poszukiwanie skarbów jest bowiem nie tyle zawodem co stylem życia..."
- Howard Jennings

Już wkrótce możliwość
pobrania
Thesaurus News
w wersji do wydrukowania.
Złoto Północy
Kuczman


Po raz 14 Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich "Amberif" odbędą się w Gdańsku od 14 do 18 marca 2007. Tym razem po raz pierwszy w swej historii, będą trwały całe 5 dni. Ta wspaniała impreza oszałamia pięknem naturalnego bursztynu bałtyckiego, bursztynowej biżuterii i innych wyrobów jubilerskich. Ale Amberif to nie tylko wystawa jubilerska, to również wiele imprez i ekspozycji towarzyszących takich jak galerie sztuki, galeria paleontologiczna, laboratorium bursztynu czy seminaria naukowe, konkurs Elektronos 2007.

Galeria Paleontologiczna to stoisko Muzeum Inkluzji w Bursztynie UG, Sekcji Owadów Kopalnych PTE z Krakowa i Muzeum Bursztynu z Gdańska. Prezentują one ciekawe ekspozycje a przede wszystkim obsadę naukowców, z którymi można porozmawiać o bursztynowych tematach, inkluzjach w nim zawartych jak również pooglądać je w dostępnych mikroskopach. Jak zawsze goszczą liczni zagraniczni naukowcy i kolekcjonerzy bursztynu i inkluzji zwierzęcych. Będzie wręczona nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników "Bursztynnik Roku" dla najbardziej zasłużonej dla środowiska bursztynników osoby. Zwiedzający zagłosują w Konkursie Publiczności na najładniejszą biżuterię w kilku kategoriach. W Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się Gala Mody I Bursztynu AMBERIF 2007 gdzie kolekcje biżuterii bursztynowej będą połączone z pokazami projektantów mody.Wręczone zostaną nagrody konkursów Mercurius Gedanesis oraz Elektronos 2007. W Pawilonie Technicznym można się zapoznać z najnowocześniejszym sprzętem i technologią obróbki bursztynu.

Jak co roku, seminaria naukowe oferują bogaty zakres tematów dotyczących bursztynu, jego odmian jak i konserwacji wyrobów bursztynowych. W tym roku będą przedstawione następujące tematy:Nie można zapomnieć o przysmakach z grilla i świeżym piwie Żywym!

Tutaj więcej informacji

Muzeum Inkluzji w Bursztynie
Powrót do spisu treści.
Copyright © by Thesaurus News 2007.
All Rights reserved ®