"...Jeśli sądzisz, że chciałbyś być poszukiwaczem, ale nie jesteś pewien czy żona będzie z tego zadowolona, albo wątpisz czy mógłbyś spędzać tyle czasu poza swoją regularną pracą lub obawiasz się, że jako kobieta stracisz część swojej kobiecości, to w rzeczywistości wybór już został dokonany. Poszukiwanie skarbów jest bowiem nie tyle zawodem, co stylem życia..."
- Howard Jennings

Zapraszamy na inne strony serwisu: THESAURUS Prawo Gnoi Poszukiwaczy

Jesteśmy najliczniejszą w Polsce grupą przestępczą
-śmieje się Andrzej z Sulejówka, jeden z kilkudziesięciu tysięcy polskich poszukiwaczy skarbów, którzy z pomocą wykrywaczy metali przeszukują lasy i pola.
- Prawo jest takie, że z wykrywaczem można spacerować, namierzać metalowe rzeczy w ziemi, ale bez pozwolenia wojewódzkiego...

Skarby Ziemi Skarby Ziemi z Fort William.

Marcowa niedziela nie zapowiadała się ciekawie, mglisto-dżdżysty poranek zniechęcał do wszystkiego. W trakcie śniadania zadzwonił telefon.

Vergeltungswaffen Niemieckie Bronie Odwetowe

Niemieckie bronie odwetowe, mimo że opracowywane całkowicie od siebie niezależnie przez ośrodki wręcz ze sobą konkurujące, uzyskały wspólną nazwę "Vergeltungswaffen": V-1, V-2 oraz V-3. Istnieją pogłoski z pogranicza fantastyki, że opracowywano też inne bronie o kolejnych numerach...

Podróże Jachtem Wokół Bałtyku

Kiedy zdecydowaliśmy się żeglować po Bałtyku, znajomi tylko pukali się znacząco w czoło. Przecież tu jest zimno, szaro i nudno. Zimno czasem bywa, ale nudno? Absolutnie nie!

Po Drugiej Stronie Tęczy

Klamka zapadła. Starannie zapakowane, gromadzone miesiącami sprzęty po brzegi wypełniały samochód. Obejrzany kilka dni wcześniej film dotyczący płukania złota pozostawił w głowach lekką niepewność. Czy aby napewno wiemy, na co się porywamy? Zimne wody szkockich potoków i deszczowy klimat nie zachęcały do poszukiwań. Skoro jednak 100 lat wcześniej ludzie wytrzymywali te trudy to, czemu my - poszukiwacze z krwi i kości mielibyśmy nie dać rady? W ostateczności Szkocja od dawna była wakacyjnym marzeniem Młodego, była więc okazja, by to marzenie choć trochę spełnić. Wczesnym sierpniowym rankiem, całą trójką mwyruszyliśmy w długą drogę. Płacząca kapuśniaczkiem z nieba Anglia żegnała, deszczowa Szkocja witała. Soczysta zieleń trawy, przepleciona licznym krzakami wrzosów, mimo siąpiącego nieustannie deszczu napawała radością.

wywiad z Rochusem Mische, ochroniarzem Hitlera

Urodził się w federacji Austro-Węgierskiej, na terenie dzisiejszej Austrii, w miejscowości Braunau am Inn, w rodzinie austriackiego urzędnika celnego. W edukacji nie odnosił sukcesów i nie przystąpił do matury. Jego pierwszą pasją stała się wówczas sztuka, zwłaszcza malarstwo, temat jaki najczęściej preferował to pejzaż górski, lub miejski, techniką jaką najczęściej się posługiwał była akwarela. W latach 1907 i 1908 czynił bezskuteczne wysiłki aby studiować malarstwo w Wiedniu, utrzymując się ze sprzedaży malowanych przez siebie pocztówek i akwarel. Pracował przejściowo jako pomocnik murarza. Po dwukrotnie niezdanym egzaminie na studia opuścił Wiedeń. Na podstawie datowanych jego prac można wyciągnąć wnioski, iż po tych niepowodzeniach nadal podejmował próby powrotu do malarstwa, zanim został kanclerzem.

Thesaurus z Wizytą w Szkockiej Fabryce
Z Wizytą w Fabryce Whitesa

Inverness - port leżący przy ujściu rzeki Ness do zatoki Moray Firth. Niewielkie miasto na północy Szkocji przyciaga turystów nie tylko swą bogata historią. Jedni przyjeżdzaja tu zobaczyc zabytki, choćby zrekonstruowany zamek szekspirowskiego Makbeta,czy nieco oddalone muzeum bitwy pod Culloden ( polecam!). Jeszcze inni trafiaja tu szukając nad Loch Ness osławionego na całym świecie potwora. Nam, poszukiwaczom miasto Inverness kojarzyć się raczej będzie z fabryka Whites'a. Położona w magazynowo- fabrycznej części miasta, już z daleka przykuwa uwagę znanym nam logo.W naszej gazecie przeczytasz także:

Co to jest naparstek chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, historia tego drobnego przedmiotu liczy już sobie prawie dwa tysiące lat. Obserwując aukcje internetowe oraz naparstki prezentowane na forach internetowych zwróciłem uwagę na częste problemy z prawidłowym datowaniem tego znaleziska.

Wiadomości na temat świętych miejsc Słowian dostarcza nam od dziesięcioleci archeologia. Niestety śladów tych jest bardzo mało ze względu na proces chrystianizacyjny mający miejsce we wczesnym średniowieczu. Aby skuteczne wyplenić pogaństwo ze słowiańskich serc i umysłów, chrześcijańscy misjonarze niszczyli kontyny, palili święte gaje, rąbali drewniane posagi bóstw, rozbijali kamienne rzeźby.

Fundacja Collings ogłosiła, że otrzymała w darze jedyny w USA latajñcy model samolotu Messerschmitt Me-262 od p. Louisa Wenera Jr. z Paradise Valley, Arizona. To 14 letni efekt starań o zmaterializowanie marzenia sędziego Wernera aby pierwszy na świecie odrzutowy myśliwiec powrócił w powietrze.


Ruch krucjatowy rozpoczął się od krucjaty zwanej ludową. Prowadził ją Piotr Pustelnik. Jako kaznodzieja cechował się przede wszystkim talentem krasomówczym, charyzmą i ogromną wiarą w końcowy sukces. Niestety brakowało mu zdolności organizacyjnych i przede wszystkim talentów wojskowych.Copyright © by Thesaurus News 2007.
All Rights reserved ®